Rubriky:

Lyže a snowboard

Bauer prohrál soudní spor o omluvu od Svazu lyžařů

27. února 2013 12:08 - Brno

Běžec na lyžích Lukáš Bauer definitivně prohrál soudní spor se Svazem lyžařů ČR. Bauer požadoval od svazu omluvu za to, že při etapové Tour de Ski v roce 2008 nedostatečně hájil závodníkova práva. Pražské soudy žalobě nevyhověly, nyní Bauerovo dovolání odmítl i Nejvyšší soud.

 

SLČR

Spor vznikl kvůli nejasnému výkladu pravidel při Tour de Ski 2007/08. Bauer se považoval za vítěze dvou etap s handicapovými starty. Mezinárodní lyžařská federace (FIS) ale zpětně určila jako vítěze jiného závodníka, zohlednila totiž celkové nejrychlejší časy. Bauer musel vrátit prémie za etapová vítězství a přišel o 82 bodů do Světového poháru.

Přišel prý o prestiž

Svaz lyžařů podal protest, který ale FIS zamítla. Následné odvolání později svaz stáhl a nedal to Bauerovi vědět. Podle běžce byla změna výkladu pravidel bezprecedentní. Kvůli odebrání prvenství prý přišel o sportovní prestiž a nemohl dosáhnout rekordního počtu vyhraných závodů. Svaz lyžařů podle Bauera fatálně selhal a nesplnil své povinnosti.

Městský soud v Praze žalobu zamítl už v roce 2010. Nešlo prý prokázat, zda by svaz v případném sporu s FIS uspěl. O rok později verdikt potvrdil Vrchní soud v Praze. Důvod k zásahu nyní nenašel ani Nejvyšší soud.

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard