Rubriky:

Lyže a snowboard

Všichni čeští skokani jsou na MS v závodu na velkém můstku

27. února 2013 18:08 - Val di Fiemme

Kompletní čtveřice českých skokanů na lyžích se představí ve čtvrtečním závodu na velkém můstku na mistrovství světa ve Val di Fiemme. Jakub Janda, Lukáš Hlava i Roman Koudelka uspěli ve středeční kvalifikaci a doplnili Jana Maturu, který měl účast jistou díky postavení ve Světovém poháru.

 

Giampiero Sposito, Reuters

Nejlepší skok ze svěřenců trenéra Davida Jiroutka předvedl ze skokanů bojujících o postup do závodu v kvalifikaci Hlava, který doletěl na 117 metrů a byl patnáctý. O dva metry méně skočil Koudelka a Jandovi stačilo na postup bohatě 114 metrů. Kvalifikaci vyhrál díky skoku dlouhému 125 metrů Wolfgang Loitzl z Rakouska.

"Nejsou to ještě stoprocentní skoky, ale bylo důležité se kvalifikovat," řekl Janda na svazovém webu. "V závodě bude záležet na větru. Mezi klidem a 'zaďákem' to může udělat třeba deset patnáct metrů. Netroufnu si říct, kam bych chtěl dosáhnout. Když udělám dva dobré skoky, něco z toho vzejde," uvedl Hlava.

Ve skupině předem kvalifikovaných skokanů přistál Matura, osmý muž průběžného pořadí SP a dvanáctý ze středního můstku na šampionátu, ve vzdálenosti 123,5 metru. "Kvalifikační skok byl vydařený, držel jsem se s nejlepšími. Víc si věřím na větším můstku, pořád můžu lépe využít letecké fáze. Cílem je dostat se do desítky, pak se uvidí," prohlásil vítěz dvou lednových závodů SP v Sapporu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard