Neumannová ve skiatlonu až dvanáctá

VAL DI FIEMME

Norská mistryně světa ve sprintu Marit Björgenová vyhrála letošní premiérový závod Světového poháru ve skiatlonu, tedy 7,5 kilometru klasicky a poté stejně dlouhý úsek volnou technikou. České lyžařce Kateřině Neumannové se nepovedlo v italském Val di Fiemme navázat na umístění na stupních vítězů a skončila dvanáctá, což je její nejhorší výsledek v sezóně.

Vedoucí závodnice průběžného pořadí seriálu Björgenová se v letošním ročníku radovala z výhry v seriálu počtvrté. Ve finiši porazila o jedinou sekundu estonskou závodnici Kristinu Šmigunovou, třetí byla o sedm sekund zpět domácí Gabriella Paruzziová.

Neumannová ztratila na vítěznou Björgenovou více než minutu, k elitní desítce jí chybělo dvacet sekund. I tak si ale čtyřnásobná olympijská medailistka udržela třetí místo v celkovém hodnocení SP za suverénní Norkou s Šmigunovou.

Po bodech dnes sahala i další česká závodnice Kamila Rajdlová, od elitní třicítky ji nakonec na 33. místě dělilo zhruba 12 sekund. Třetí česká reprezentantka Helena Erbenová byla sedmatřicátá.

Výsledky - skiatlon 15 km:
1. Björgenová (Nor.) 39:22,7, 2. Šmigunová (Est.) -1,0, 3. Paruzziová (It.) -7,6, 4. Baranovová-Masolkinová (Rus.) -8,7, 5. Pedersenová (Nor.) -9,1, 6. Kuitunenová (Fin.) -36,8, 7. Lassilaová (Fin.) -37,2, 8. Čepalovová (Rus.) -39,0, 9. Künzelová (Něm.) -40,1, 10. Majdičová (Slovin.) -42,9
...12. Neumannová - 1:02,7, 33. Rajdlová -2:22,2, 37. Erbenová (všechny ČR) -2:27,5