Biatlonistka Bergerová vyhrála v Oslu desátý závod SP v sezóně

Biatlonistka Tora Bergerová vyhrála na Světovém poháru v Oslu před domácím publikem druhý závod za sebou. Ve stíhačce porazila zásluhou vynikajícího běžeckého výkonu v posledním kole Marii Dorinovou Habertovou z Francie o 31,2 sekundy a oslavila už desáté vítězství v sezóně.

Norka Tora Bergerová na trati sprintu.

Bergerová, jež má celkem na kontě už 26 triumfů v SP, nasbírala v náročných větrných podmínkách čtyři trestná kola, druhý nejlepší běžecký čas jí ale zajistil výhru. Francouzka minula na střelnici jen dva terče. Třetí místo uhájila Slovenka Anastasija Kuzminová.

Gabriela Soukalová závod v točícím se větru nezvládla střelecky a doběhla se ztrátou sedmi minut na 35. místě. Česká reprezentantka, jež startovala ze 14. příčky, přišla o šanci na lepší umístění na úvodních střeleckých položkách vleže, kde z deseti terčů trefila jen tři. Ve stoje pak přidala další tři chyby a celkem musela v desetikilometrovém závodu absolvovat deset trestných kol.

Druhá česká závodnice Barbora Tomešová nasbírala v leže stejně jako Soukalová sedm trestných kol a po druhé střelbě odstoupila. Veronika Vítková, jež v pátečním sprintu obsadila 53. místo, se po nemoci rozhodla šetřit na závod s hromadným startem a v sobotu nenastoupila.