Rubriky:

Lyže a snowboard

Francouzi vyhráli závod dvojic, čeští sdruženáři byli osmí

2. března 2013 15:47 - Val di Fiemme

Francouzi Sébastien Lacroix a Jason Lamy Chappuis vyhráli na mistrovství světa závod dvojic v severské kombinaci. Druzí skončili Rakušané a třetí Němci. Čeští reprezentanti Miroslav Dvořák a Pavel Churavý neudrželi šesté místo po skokanské části a po běhu obsadili osmé místo.

 

Matthias Schrader, ČTK/AP

Trojnásobný vítěz Světového poháru Lamy Chappuis se stal nejúspěšnějším sdruženářem šampionátu ve Val di Fiemme. Spolu se závodem na středním můstku a štafetou vybojoval tři zlata a k tomu stříbro ze závodu na velkém můstku.

Francouzům patřilo po skoku čtvrté místo, ale brzy dojeli vedoucí Němce. O medaile ještě bojovali Rakušané a Japonci. Rozhodující nástup předvedl v předposledním úseku Lacroix a Lamy Chappuis ve finále projel cílem s vlajkou v ruce.

Dvořák s Churavým zvládli slušně skokanskou část a před během, v němž každý ze závodníků absolvoval pětkrát 1,5 km, měli odstup 1:03 minuty na vedoucí Němce. Ve stopě ale postupně ztráceli, předjeli je Američani a po nich ještě Italové. Atak slovinského páru dokázali Češi odrazit.

MS v klasickém lyžování ve Val di Fiemme (Itálie):
Severská kombinace - dvojice (velký můstek, běh 2x7,5 km):
1. Lacroix, Lamy Chappuis (Fr.) 35:37,9
2. Denifl, Gruber (Rak.) -16,6
3. Edelmann, Frenzel (Něm.) -43,9
4. Kato, A. Watabe (Jap.) -44,5
5. Moan, Kokslien (Nor.) -1:03,3
6. Fletcher, Demong (USA) -1:24,6,
...8. Churavý, Dvořák (ČR) -1:55,7.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard