Biatlonistka Bergerová vyhrála na SP v Oslu i potřetí, Vítková skončila čtrnáctá

Oslo

Norská biatlonistka Tora Bergerová vyhrála v Oslu i potřetí. V závodu s hromadným startem porazila Slovenku Anastasii Kuzminovou o 5,4 sekundy a znovu se výrazně přiblížila k celkovému triumfu ve Světovém poháru. Na třetím místě doběhla Běloruska Darja Domračevová, která si tak na druhém místě SP udržela teoretickou šanci na trofej.

Norka Tora Bergerová.

Nejlepší z českých závodnic Veronika Vítková skončila se dvěma trestnými koly na 14. místě, Gabriela Soukalová obsadila 17. příčku. Ještě v polovině trati se přitom pohybovala nadosah stupňů vítězů, při střelbě ve stoje ovšem Soukalová na obou položkách minula po dvou terčích a propadla se na závěr druhé desítky.

Bergerová si po bezchybné střelbě závod zkomplikovala na poslední položce, kde dvakrát minula, a do posledního kola vybíhala těsně za Kuzminovou. Na trati ale Slovenku jasně předčila a oslavila už 11. vítězství v sezoně. Nejlepší běžecký výkon předvedla Domračevová, Soukalová zaběhla devátý čas.