Olsson vyhrál na MS klasickou padesátku, Bauer byl šestnáctý

Val di Fiemme

Švédský běžec na lyžích Johan Olsson vyhrál na mistrovství světa ve Val di Fiemme po sólové jízdě závěrečnou klasickou padesátku s hromadným startem. Český reprezentant Lukáš Bauer skončil šestnáctý. Stříbrnou medaili získal Švýcar Dario Cologna a třetí byl Alexandr Poltoranin z Kazachstánu.

Švédský běžec na lyžích Johan Olsson ovládl na mistrovství světa ve Val di Fiemme závod na padesát kilometrů klasickou technikou.

Další český běžec Jiří Magál, který byl v krátkém úniku v úvodních kilometrech, skončil dvacátý. Martin Jakš obsadil 26. místo a Ondřej Horyna 46. místo.

Dvaatřicetiletý Olsson si pro první individuální zlato dojel impozantním způsobem. Od dvanáctého kilometru jel v úniku s Colognou, který ale ve sjezdu po 20 kilometrech upadl a ztratil se Švédem kontakt. Olsson pak vydržel dalších skoro třicet kilometrů osamocen, udržoval si náskok v průměru okolo půl minuty a cílem projel suverénně první.

Pro Bauera je 16. místo z padesátky nejlepším umístěním na šampionátu, který mu nevyšel podle představ. Nejlepší český běžec zkoušel Olssona dotáhnout, od 27. do 38. kilometru jel druhý před hlavním polem, ale tempo nevydržel a propadl se.