Mazeová vyhrála slalom SP v Ofterschwangu, Záhrobská nedojela

Ofterschwang

Šárka Záhrobská nedokončila slalom Světového poháru v německém Ofterschwangu. Osmá slalomářka z mistrovství světa udělala krátce před cílem 1. kola chybu a minula branku. Z výhry se radovala už jistá vítězka Světového poháru Slovinka Tina Mazeová.

Nadšená slovinská lyžařka Tina Mazeová

Mazeová se na první místo posunula z druhé pozice po úvodním kole. Slovinka si tak udržela naději i na zisk malého křišťálového glóbu za slalom. O ten bojuje s mistryní světa Mikaelou Shiffrinovou z USA, která po první jízdě vedla, ale nakonec byla třetí. Na druhé místo se v závodu dostala Švýcarka Wendy Holdenerová.

"Slalom byl hodně náročný. Zvláště v druhém kole byla trať dost rozbitá a bylo náročné udržet čistou linii," uvedla Mazeová. "Už jsem dost unavená, sezona je dlouhá a náročná, jelikož jezdím všechny disciplíny," řekla Slovinka.

Mazeová jako první žena překonala 2000 bodů nasbíraných v sezoně a na konci zimy vytvoří i nový celkový rekord. Mezitím už totiž pokořila i maximum Rakušana Hermanna Maiera, který si v sezoně 1999/2000 připsal 2074 bodů. Mazeová už nyní získala 2254 bodů.

V pořadí slalomu SP se Mazeová díky výhře v Německu dostala ziskem 595 bodů do čela, Shiffrinová ztrácí sedm bodů. Lyžařky už čeká jen slalom ve finále SP ve švýcarském Lenzerheide, kde bude příští týden startovat i Záhrobská.

Záhrobská útočila na šesté místo

Záhrobská, vítězka pátečního finálového slalomu Evropského poháru, první kolo rozjela slibně a v polovině trati ztrácela na Shiffrinovou jen 11 setin. Podle analýzy výsledků na FIS útočila v prvním kole na šesté místo. "Určitě to byla do té doby má letošní nejlepší jízda ve Světovém poháru," řekla Záhrobská.

Před nájezdem do cílového svahu se ale česká lyžařka dostala z rytmu a nevešla se do jedné z branek. "Byla to jezdecká chyba. Chtěla jsem nabrat co největší rychlost a vjela do vlásenky moc rychle, ale to stává, když člověk útočí," řekla.

V rychlosti projela cílem, ale nemohla být klasifikována. Přes vyřazení se do kamer usmívala. "Nebudu brečet, když jsem vypadla. To k tomu patří, když chcete zajet co nejlepší čas a riskujete," řekla osmadvacetiletá Záhrobská.

První kolo slalomu Světového poháru nedokončila Záhrobská poprvé v sezoně. Naposledy vypadla v úvodním kole závodu ve Flachau v prosinci 2011.

Další Češka na startu Martina Dubovská obsadila 45. místo a do druhého kola nepostoupila.