Rubriky:

Lyže a snowboard

Štafeta biatlonistů vybojovala v Soči bronzové medaile

10. března 2013 13:45 - Soči

Čeští biatlonisté Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup, Vít Jánov a Ondřej Moravec skončili třetí ve štafetě Světového poháru v Soči. V dějišti zimních olympijských her 2014 se z vítězství radovalo domácí Rusko.

 

Michail Metzel, ČTK/AP

K bronzu české barvy podobně jako ve smíšené štafetě na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě vytáhl finišman Moravec. Jen jednou vstoje dobíjel, výborně běžel a cílem projel o čtyři vteřiny za druhými Němci.

"Ondra na posledním úseku udělal hodně práce a díky tomu jsme třetí. Běžecky to kluci zvládli, ale střelecky to moc nevyšlo," řekl trenér mužů Ondřej Rybář v České televizi.

Biatlonisté měli ve štafetě nejrychlejší běh, ale třináctkrát dobíjeli. "První tři kluci vždy po čtyřech nábojích a to je moc. To byla ohromná škoda," podotkl Rybář.

Štafetu v Soči rozjel Šlesingr. Dobíjel čtyřikrát, ale udržel kontakt se špičkou a předával pátý. Soukup musel už vleže dobíjet třikrát a propadl se na 11. místo. Dobře zvládl třetí úsek Jánov a finišmanu Moravcovi předával na osmém místě.

Moravec odrazil atak Norů

Desátý muž Světového poháru Moravec potvrdil výbornou běžeckou formu a dojel si pro stupně vítězů. Odrazil v závěru nápor Nora Tarjeie Böa a naopak útočil na německého finišmana Benedikta Dolla. Cílem Moravec projel s radostným gestem a po jedné lyži.

Češi se dostali ve štafetě Světového poháru na stupně vítězů znovu po dvou letech. Naposledy to dokázali v Oberhofu 2011, kde dojeli druzí.

V tomto soutěžním ročníku se českým týmům daří. V úvodu sezony dojela v SP třetí smíšená štafeta, která následně vybojovala na MS na Vysočině bronz. Třetí dokázala letos v lednu dojet v Ruhpoldingu v rámci Světového poháru i štafeta žen.

"Pro nás je to pěkná sezona a doufám, že se nám podaří pokračovat v tréninku. Příští rok je olympijská sezona, která je stěžejní," řekl Rybář.

Biatlonistky byly ve štafetě v Soči deváté, vyhrály Němky

České biatlonistky skončily ve štafetě na Světovém poháru v olympijském Soči deváté, ještě v polovině závodu přitom zásluhou Veroniky Vítkové a Gabriely Soukalové s velkým náskokem vedly. Jenže Jitka Landová a Barbora Tomešová krok s elitou neudržely. Vyhrály podruhé v sezoně Němky.

Vítková se Soukalovou potvrdily, že patří do světové špičky. Prvně jmenovaná mířila přesně a předala na třetím místě s minimální ztrátou na Německo a Polsko. Soukalová se prodrala do čela a byť jednou dobíjela, finišovala na svém úseku s náskokem tři čtvrtě minuty.

Landová však naděje uhasila. Nejprve se zdržela na střelnici po problémech s náboji a po stojce musela na trestné kolo. Dostaly se před ni čtyři soupeřky a Tomešové předala jako pátá s odstupem téměř minuty. Českou finišmanku pak předjely další čtyři závodnice.

Ukrajinu připravila o vítězství v posledním okruhu Němka Laura Dahlmeierová, třetí skončily mistryně světa z Nového Města na Moravě Norky.

Biatlonistům skončí sezona za týden v jiném ruském středisku Chanty-Mansijsku, tam už se štafety nepoběží.

SP v biatlonu v Soči:
Muži - štafeta (4x7,5 km):
1. Rusko (Šipulin, Loginov, Malyško, Usťugov) 1:09:50,8 (1 tr. okruh+6 dobíjení)
2. Německo (Lesser, Birnbacher, Peiffer, Doll) -38,3 (0+10)
3. ČR (Šlesingr, Soukup, Jánov, Moravec) -42,9 (0+13)
4. Norsko -50,7 (2+8)
5. Francie -59,6 (1+9)
6. Itálie -1:00,9 (0+8).
15:30 štafeta ženy (4x6 km).
Ženy - štafeta (4x6 km):
1. Německo (Henkelová, Sachenbacherová, Gössnerová, Dahlmeierová) 1:09:27,1 (1+7)
2. Ukrajina (Džymová, Pidhrušná, Valj Semerenková, Panfilovová) -11,9 (0+6)
3. Norsko (Fenneová, Eckhoffová, Flatlandová, Bergerová) -21,2 (0+10)
4. Polsko -51,6 (2+8)
5. Francie -1:05,4 (2+6)
6. Rusko -1:30,0 (0+6)
...9. ČR (Vítková, Soukalová, Landová, Tomešová) -3:28,0 (1+8).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard