Rubriky:

Lyže a snowboard

Snowboardistka Pančochová postoupila ve Špindlu do semifinále

15. března 2013 13:43 - Špindlerův Mlýn

Snowboardistka Šárka Pančochová postoupila na Světovém poháru ve slopestylu ve Špindlerově Mlýně do sobotního semifinále. Pančochová v páteční kvalifikaci ve Svatém Petru obsadila ve své kvalifikační skupině čtvrté místo.

 

Přemysl Vida

Přímo do finále akce nazvané Quiksilver Snowjam postoupily Finka Enni Rukajärviová, Britka Jenny Jonesová, Norka Silje Norendalová a Shelly Gotliebová z Nového Zélandu.

Každá jezdkyně absolvovala na trati složené ze tří skoků a dvou překážek dvě kvalifikační jízdy. "První se mi moc nepodařila, ale ve druhé jsem to napravila a doufám, že ze semifinále do finále postoupím," řekla Pančochová. Za první jízdu dostala 51,66 bodu, ale ve druhé si polepšila na 80,66.

Na semifinále Pančochová plánovala změnit triky při skocích. "V rampě to musím zdokonalit a na skoku dám 720 nebo 540, to teprve probereme s trenéry," uvažovala letošní vítězka mezi snowboardisty ceněné série World Snowboard Tour.

Andersonovou zastavila vánice

Do závodu nenastoupila královna X-Games a vítězka jediného letos odjetého slopestylu v SP Jamie Andersonová z USA. "Kvůli vánicím na letištích a zmatkům jí nepřišly věci, snowboardy ani oblečení. Je to škoda," litovala Pančochová.

Další česká snowboardistka už v kvalifikaci neuspěla. Kateřina Vojáčková skončila 33., Lucie Zábranská 39. a Diana Augustová byla klasifikována na 47. místě.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard