Skokan Stoch vyhrál druhý závod SP za sebou, Matura byl jednadvacátý

Mistr světa ve skoku na lyžích na velkém můstku Kamil Stoch potvrdil svou formu v závěru sezóny druhým vítězstvím za sebou. Polský šampión po úterním závodu ve finském Kuopiu dobyl norský Trondheim také v pátečním závodě.

Polský skokan na lyžích Kamil Stoch.

Pětadvacetiletý Stoch dosáhl na sedmé vítězství v kariéře především díky vynikajícímu výkonu ve druhém kole. Jako jediný v závodu doskočil na 140 metrů a posunul se z průběžného třetího místa na první.

Druhou pozici obsadil s odstupem 1,7 bodu Němec Richard Freitag, jenž po prvním kole ztrácel pouhou desetinu na Roberta Kranjece. Slovinci se však druhý pokus nepovedl a klesl na páté místo. Třetí skončil Japonec Daiki Ito.

Na desáté místo z Kuopia nenavázal nejlepší český skokan sezóny Jan Matura a skončil jednadvacátý. Vypadl tak z elitní desítky Světového poháru a účast v nedělním závodu na Holmenkollenu si bude muset vybojovat v sobotní kvalifikaci.

Další dva čeští reprezentanti zůstali za postupovou třicítkou: Roman Koudelka obsadil 38. pozici, Lukáš Hlava byl pět míst za ním. Zkušený Jakub Janda se stejně jako v Kuopiu a předtím v Lahti nekvalifikoval do závodu a v Oslu ho podle televizní stanice Eurosport nahradí Antonín Hájek.