Janda opět neuhájil vedení, double pro Ahonena

ENGELBERG

Ani ve třetím závodu Světového poháru v řadě neuhájil skokan na lyžích Jakub Janda vedení z prvního kola a na své premiérové vítězství stále čeká. V nedělním klání ve švýcarském Engelbergu český reprezentant skončil druhý o pouhé čtyři desetiny bodu za suverénem letošní sezóny Finem Ahonenem.

Ahonen, který triumfoval v sedmi z osmi letošník podniků SP, v Engelbergu vyhrál oba víkendové závody a potvrdil své suverénní vedení v průběžném pořadí. Janda si upevnil druhé místo, před Rakušanem Höllwarthem, který dnes skončil třetí, má náskok 51 bodů.

Janda v prvním kole předvedl skok dlouhý 133,5 metru a před Ahonenem, který doletěl o půl metru dál, vedl díky lepším známkám za styl o 2,1 bodu. Druhé kolo se mu ale stejně jako v sobotu v Engelbergu a před týdnem v Harrachově tolik nevydařilo. Skok dlouhý 130 metrů byl o pět metrů kratší než Ahonenův druhý pokus, a přestože Fin opět pokazil dopad, těsně zvítězil.

Před Jandu se tentokrát už nikdo další nedostal. Po dvou třetích místech, za která je vypsaná prémie 7000 švýcarských franků, tak český závodník inkasoval šek na 12000 (asi 238000 korun). Ahonen získal už posedmé dvacetitisícový bonus.

Další český skokan Jan Matura se stejně jako v sobotu do druhého kola v Engelbergu neprobojoval. V prvním kole skočil 107,5 metru a obsadil 34. místo. Od postupové třicítky ho dělilo 6,8 bodu.

SP ve skoku na lyžích - Engelberg (Švýc.)