Slovinka Mazeová si na odměnách vydělá v zimě nejvíce

Sjezdařská suverénka Tina Mazeová si v této sezoně vydělá nejvíce peněz mezi zimními sportovci. Slovinská lyžařka na odměnách získala 701.797 švýcarských franků, v přepočtu 14,7 miliónu korun. Z českých závodníků na tom bude nejlépe biatlonistka Gabriela Soukalová s téměř dvěma milióny korun.

Nadšená slovinská lyžařka Tina Mazeová

Všechny Světové poháry ještě nejsou u konce, ale s předstihem je jisté, že královnu sjezdařské sezony nikdo nepředstihne. Mazeová tak navázala na Američanku Lindsey Vonnovou, která byla v tomto směru nejúspěšnější v minulé zimě s 11,2 milióny korun.

Česká biatlonová kometa Soukalová, která ve finále SP v Chanty Mansijsku získala vítězný hattrick, a celkově v sezóně vyhrála čtyři závody, vydělala 76.000 eur, v přepočtu 1,97 miliónu korun před zdaněním. Vítězka Světového poháru Tora Bergerová z Norska na odměnách získala přes šest miliónů korun.