Lyže a snowboard

Řezáč uzavřel sezónu v Aare 4. místem, ve Ski Classics je třetí

23. března 2013 16:17 - Aare

Dálkovému běžci na lyžích Stanislavu Řezáčovi v závěrečném dílu seriálu Ski Classics těsně unikly stupně vítězů. V závodu na 75 kilometrů s cílem ve švédském Aare doběhl na čtvrtém místě o 1,2 sekundy za domácím Jensem Erikssonem. Celkově skončil Řezáč ve Ski Classics třetí.

archiv Stanislava Řezáče

Premiérový ročník maratonu Aarefjällsloppet opanovali stejně jako celý seriál norští bratři Auklandové. Řezáčovi kolegové z týmu Xtra personel proběhli cílem s mírným náskokem symbolicky ruku v ruce.

Prvenství v šestidílné sérii Ski Classics obhájil Anders Aukland, který vyhrál před týdnem norský Birkebeinerrennet a také lednovou Jizerskou padesátku. V konečném pořadí má náskok 100 bodů před sourozencem Jörgenem, jenž triumfoval ve Vasově běhu a Marcialonze.

Zatímco loni Řezáč přišel o celkové vítězství ve Ski Classics o dva body, letos zaostal v lukrativním seriálu dotovaném částkou 150.000 eur (3,8 milionu korun) za vítězným Auklandem o 432 bodů.

Aarefjällsloppet, finálový závod Ski Classics v Aare (Švédsko) - 75 km klasicky: