Řezáč uzavřel sezónu v Aare 4. místem, ve Ski Classics je třetí

Aare

Dálkovému běžci na lyžích Stanislavu Řezáčovi v závěrečném dílu seriálu Ski Classics těsně unikly stupně vítězů. V závodu na 75 kilometrů s cílem ve švédském Aare doběhl na čtvrtém místě o 1,2 sekundy za domácím Jensem Erikssonem. Celkově skončil Řezáč ve Ski Classics třetí.

Stanislav Řezáž na Jizerské padesátce.

Premiérový ročník maratonu Aarefjällsloppet opanovali stejně jako celý seriál norští bratři Auklandové. Řezáčovi kolegové z týmu Xtra personel proběhli cílem s mírným náskokem symbolicky ruku v ruce.

Prvenství v šestidílné sérii Ski Classics obhájil Anders Aukland, který vyhrál před týdnem norský Birkebeinerrennet a také lednovou Jizerskou padesátku. V konečném pořadí má náskok 100 bodů před sourozencem Jörgenem, jenž triumfoval ve Vasově běhu a Marcialonze.

Zatímco loni Řezáč přišel o celkové vítězství ve Ski Classics o dva body, letos zaostal v lukrativním seriálu dotovaném částkou 150.000 eur (3,8 milionu korun) za vítězným Auklandem o 432 bodů.

Aarefjällsloppet, finálový závod Ski Classics v Aare (Švédsko) - 75 km klasicky: