Poslední skikros sezóny se nejel, Kraus skončil v SP sedmý

Sierra Nevada

Poslední skikros sezóny Světového poháru se v neděli v Sierra Nevadě nejel, zraněný Tomáš Kraus tak udržel sedmé místo v konečném hodnocení. Ve španělských horách nepustily jezdce na trať sněžení a špatná viditelnost. Z původně plánovaných 13 závodů se v této sezóně uskutečnilo jen deset, nejelo se mimo jiné ani v Harrachově.

Skikrosař Tomáš Kraus

Už před finále měl jistotu celkového prvenství Švýcar Alex Fiva, který měl nedostižný náskok před krajanem Arminem Niedererem, třetí skončil Švéd Victor Öhling Norberg.

Ženský titul získala Fanny Smithová rovněž ze Švýcarska před dvojicí Francouzek Ophélií Davidovou, jež přišla zrušením závodu o teoretickou možnost získat osmý glóbus po letech 2004-2010, a Marielle Bergerovou Sabbatelovou.

Pro čtyřnásobného vítěze SP Krause skončila sezóna pádem a zraněním na mistrovství světa, v pohárovém seriálu kvůli tomu přišel o dva závody v Aare a současně o průběžné třetí místo. Nejlepším výsledkem devětatřicetiletého lyžaře v sezoně bylo vítězství v německém Grasgehrenu.

Výsledky SP ve skikrosu
Konečné pořadí skikrosu po zrušení závodu SP v akrobatickém lyžování v Sierra Nevadě (Španělsko):