Rubriky:

Lyže a snowboard

Heslo Bronzový Kožíšek v týmovém sprintu opět zafungovalo. Tentokrát pro Jakše

27. března 2013 17:46 - Annecy

Bronzová medaile s lehkým zeleným odstínem těší české běžce na lyžích. Dvojice Martin Jakš a Dušan Kožíšek z Dukly Liberec skončila třetí v týmovém sprintu na světových armádních hrách ve francouzském Annecy.

 

SLČR/Radek Petrášek

„Jsme spokojeni, výsledek má svoji hodnotu," prohlásil Jakš, který si tak spravil náladu po zpola promaroděné sezóně. I po mistrovství světa v Itálii ležel týden s virózou a sem se vydal „z polotréninku," jak řekl.

V poli se objevila řada zvučných jmen včetně Daria Cologni. Švýcarský mistr světa však měl v rozjížďce se svým parťákem Curdidenem Perlem kolizi a vypadli. Zlato však pro zemi Helvétského kříže získali Jonas Baumann s mladším Colognou, Gianlukou. Stříbro patří Rakušanům Haukemu s Tritscherem, čtvrtí skončili Rusové Pankratov a Černousov. Startovali také Ital Pasini, norský biatlonista Berger nebo Kazaši Koševoj a Čebotko.

Jakš s Kožíškem vyhráli druhou semifinálovou jízdu na 6x1,1 km. Pak vyrazili do finále, kam už se nedostala druhá česká dvojice Magál - Churavý. „Bylo to hodně náročné. Teplo, rozbředlý a hluboký sníh. Muselo se jet pořádně silově i technicky," dodal Jakš. Možná i proto i oni měli kolizi při předávce a museli pak hodně dohánět.

„Roztrhalo se to až na posledních úsecích," doplnil Kožíšek, který vytáhl českou vlajku na bronzový stupínek. Dokázal to už dvakrát při mistrovství světa, roce 2005 s Koukalem a 2007 pro změnu se Šperlem. „Dalo by se říct, že to je správný talisman pro tuhle disciplínu," smál se spokojený Jakš.

Světové zimní armádní hry v Annecy (Francie):
Běh na lyžích - muži (sprint dvojic volně):
1. Baumann, G. Cologna (Švýc.)
2. Hauke, Tritscher (Rak.)
3. Jakš, Kožíšek (ČR).
Tomáš Nohejl

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard