Dvořák výrazně přispěl k porážce Nashvillu

Efektivně sehrané přesilovky byly klíčem k vítězství v utkání, v němž na led Edmontonu naskočili hráči Nashvillu. Oilers museli vítězství vybojovat až v prodloužení, kdy po střeleckém pokusu Radka Dvořáka dorážel za záda Tomáše Vokouna v brance Predátorů obránce Cory Cross.

Marian Gáborík z MInnesoty (uprostřed) se snaží projít přes hráče Detroitu Dmitrije Bykova (vlevo) a Henrika Zetterberga.

Cross nepatří k hráčům, kteří obohacují své střelecké konto příliš často - na nedělní branku si musel počkat téměř celý rok. "Už jsem se začínal ptát, jestli se ještě vůbec někdy trefím," žertoval po utkání bek, který přišel do Edmontonu spolu s Dvořákem na začátku března v rámci hráčských výměn z New York Rangers.

"Bylo to výborné, Radek dobře vystřelil, brankář soupeře puk neudržel a puk mi skočil přímo na hokejku," popsal Cross situaci, která předcházela vítězné brance. Rozhodující gól padl dvě minuty po začátku prodloužení.

Zápas začal lépe Edmonton, který se ujal vedení jedinou brankou první třetiny. V početní výhodě otevřel skóre Todd Marchant po asistenci Mikea Yorka a Radka Dvořáka. Nashville ovšem srovnal krok a během druhé třetiny se situace opakovala. Třetí část rozhodnutí nepřinesla, a tak o vítězi rozhodlo až prodloužení.

Nasville prohrál, přestože byl mnohem aktivnější. Brankář Oilers Tommy Salo zastavil celkem 32 střel, zatímco Tomáš Vokoun v brance Predátorů úspěšně zasahoval jen patnáctkrát.

Vancouver vypráskal Washington

Hokejisté Washingtonu podávají bez Jaromíra Jágra značně nevyrovnané výkony. Během kanadského "turné" zavítali na led Vancouveru, vedoucího celku Severozápadní divize. Capitals utkání protrápili a po třech třetinách si odvezli drtivou porážku 0:6. Vancouver skóroval pětkrát v přesilové hře, čímž důsledně potrestal často faulující Washington.

Hrdinou utkání se stal Todd Bertuzzi, který vstřelil dvě branky, celkem jich v sezóně dal už 45. První shutout kariéry vychytal nováček soutěže v brance Canucks Alex Auld. Příliš práce ovšem neměl, Washington ho zaměstnal pouhými 14 střelami. Jaromír Jágr, jehož vyřadila téměř na 14 dní vlásečnicová zlomenina zápěstí, začal s týmem trénovat a doufá, že se do zápasového kolotoče vrátí ještě tento týden.

Minnesota si zajistila postup

Po třech letech existence klubu se hráči Minnesoty konečně dočkali startu v play off. Důležité body získali v utkání s obhájcem slavné trofeje Detroitem. Domácí Minnesota Křídla dokonale zaskočila, když pouhých 21 vteřin po zahajovacím buly skóroval Matt Johnson. V druhé části přidal další branku Sergej Žoltok a o další dva zápisy na vrub brankáře Mannyho Legaceho se postarali v závěrečné části Antti Laaksonen a Jemery Stevenson. Domácí gólman Dwayne Roloson vychytal čtvrtý shutout sezóny a připsal si 33 úspěšných zákroků, Legace zasáhl úspěšně v 17 případech.

Čajánek nedohrál utkání s Dallasem

Marty Turco se po zranění vrátil do branky Dallasu a hned svému týmu pomohl k vítězství v Pacifické divizi. Hráči Stars porazili St. Louis 3:1, když Turco vystačil s pouhými dvanácti zákroky. Dvě branky vstřelil Brenden Morrow.

V utkání bylo uděleno deset větších trestů za hrubost a šest vyloučení do konce zápasu. Všechno začalo minutu před koncem první třetiny ostrým nájezdem Philippa Bouchera na Petra Čajánka. Český útočník utržil ránu přes pravé oko a utkání, v němž si předtím připsal asistenci, nedohrál.

5. Colorado +743712718222:17693
6. Minnesota +753910125186:16289