Vítek a Rezlerová jsou mistry republiky

Zdeněk Vítek a Magda Rezlerová vyhráli dnešní sprinty na biatlonovém mistrovství republiky. V Jablonci nad Nisou se závodilo na uměle nastříkaném sněhu. Vítek, který vynechal Světový pohár ve švédském Östersundu a trénoval na Mísečkách, udělal dvě chyby na střelnici, ale nejrychlejším běžeckým časem suverénně vyhrál. Druhý skončil se ztrátou 40 vteřin Michael Šlesingr.

Biatlonista Zdeněk Vítek.

Menší odstup od Vítka měl vítězný junior, Ondřej Moravec zaostal o patnáct sekund.

Do závodu žen nastoupilo jen pět biatlonistek a Rezlerová porazila o půl minuty oddílovou kolegyni z SKP Jablonex Kláru Moravcovou. Třetí byla s výraznou ztrátou Radka Doskočilová.

Sprinty z reprezentantů vynechali Kateřina Holubcová, Tomáš Holubec, Irena Česneková, Roman Dostál, Zdenka Vejnarová a Lenka Faltusová. Posledně jmenovaná trojice by měla nastoupit do středečního závodu s hromadným startem.

Na Světový pohár do Oberhofu, který se uskuteční 5. až 9. ledna, pojedou Vítek, Holubec, Dostál, Ondřej Soukup, Moravec, Holubcová, Česneková, Vejnarová, Faltusová a Rezlerová.

Výsledky - sprint:
Muži (10 km): 1. Vítek 25:30,6 min. (2 trestné okruhy), 2. Šlesingr -40,2 (2), 3. Soukup -50,4 (1), 4. Graclík -1:00,3 (3), 5. Garabík (všichni SKP Jablonex) -1:02,7 (2).
Junioři: 1. Moravec (SKP Jablonex) 25:45,8 (1), 2. Hradecký (OEZ Letohrad) -1:55,8 (4), 3. Tomeš (Jablonec) -2:21,7 (2).
Ženy (7,5 km): 1. Rezlerová 27:59,3 (2), 2. Moravcová (obě SKP Jablonex) -30,4 (3), 3. Doskočilová (OEZ Letohrad) -1:45,5 (5).
Juniorky: 1. Hlavsová (OEZ Letohrad) 29:00,3 (2), 2. Votočková -28,4 (3), 3. Halířová (obě Jilemnice) -1:19,8 (2).