Exhibiční biatlon vyhráli Björndalen s Eikelandovou

Pětinásobný olympijský vítěz Ole Einar Björndalen zvítězil společně se svou norskou kolegyní Liv Kjersti Eikelandovou ve třetím ročníku exhibičního biatlonového závodu dvojic v Gelsenkirchenu. Norské duo v úterý triumfovalo v aréně AufSchalke, domovu místních fotbalistů, před rekordní návštěvou 52.000 diváků a inkasovalo prémii čtrnáct tisíc eur.

Norský biatlonista Ole Einar Björndalen - archivní foto.

Norská dvojice porazila o 39 sekund francouzský tým ve složení Sandrine Baillyová a Vincent Defrasne, třetí byli se ztrátou 47 sekund Poláci Magdalena Gwizdonová a Tomasz Sikora.

"Při střelbě jsem měl dneska pořádné žaludeční potíže. Neustále jsme se střídali ve vedení, bylo to opravdu napínavé," říkal obhájce loňského prvenství Björndalen, jenž potěšil vyprodaný stadion perfektní němčinou s neznatelným akcentem.

V AufSchalke se představilo dvanáct párů, čeští zástupci mezi nimi nebyli. Běžecká část, složená z 15 okruhů dlouhých 1150 metrů se odehrávala z větší části mimo arénu v dešti, střílelo se uvnitř pod zataženou střechou. "Není nic krásnějšího, než když člověk běží své poslední kolo před takovou kulisou," tvrdil německý olympijský vítěz z Nagana Peter Sendel, jenž dnešní exhibicí v Gelsenkirchenu ukončil kariéru.

Výsledky:
1. Eikelandová, Björndalen (Nor.) 50:37,2, 2. Baillyová, Defrasne (Fr.) -39,3, 3. Gwizdonová, Sikora (Pol.) -47,5, 4. Zubrilovová, Dračev (Běl.) -52,4, 5. Glagowová, Greis (Něm.) - 53,5, 6. Zajcevová, Roškov (Rus.) -55,2.