Rubriky:

Lyže a snowboard

Český skitest v rakouském středisku Pitztal nabídne setkání s reprezentanty i koncerty

8. dubna 2013 08:05

V letošním roce se koná již čtvrtý ročník největší lyžařské a snowboardové testovací akce Český Skitest. Bude stát opravdu za to. Testovat se bude hned 16 lyžařských a 6 snowboardových značek! Účastníci si tak mohou vyzkoušet ty nejlepší modely pro nadcházející sezónu 2013/14. Novinkou letošního testování je právě i zmíněný test snowboardů. A jako obvykle si můžete užít spousta zábavy, včetně koncertů.

Akce se opět koná v rakouském středisku Pitztal, nejvyšším rakouském ledovci, který garantuje prvotřídní kvalitu sněhu. Členy testovacího týmu jsou jako již tradičně i špičkoví čeští reprezentanti.

Letos se na akci můžete setkat s Kateřinou Pauláthovou, Josefem „Pepé" Kalenským, Ester Ledeckou nebo Davidem Bakešem. Ti budou společně s profesionálními instruktory a testery z řad veřejnosti tvořit členy profesionálního týmu, který vyhodnocuje a doporučuje lyže pro mediální výstupy na podzim.

Doprovodný program akce je také velmi bohatý. Na své si přijdou jak závodníci, tak „apreski" lyžaři. V průběhu celé akce probíhá závodní kemp, aktivní závodníci si tak mohou otestovat závodní lyže s novými parametry pro obří slalom, a to jak v dospělých, tak juniorských nebo žákovských kategoriích.

"Na ledovci bude postaven obří slalom s časomírou, podobně tedy jako v minulých ročnících, i letos si můžete vyzkoušet, jak jsou na tom třeba vaše současné lyže v porovnání s novými modely," zve Petr Vališ z týmu oprganizátorů.

V sobotu 13. 4. ve 14 hodin začíná přímo na ledovci odpolední koncert skupiny Ray Band Jonáše Ledeckého, milým překvapením by tedy mohla být i návštěva jeho otce Janka Ledeckého.

"Kdo by se chtěl věnovat spíše lyžování, můžete zdarma využít česky mluvící lyžařské instruktory, vyzkoušet si srovnání v závodě na čas s našimi reprezentanty, nebo se nechat natočit na kameru s následným rozborem reprezentačních trenérů. Gurmáni si také mohou po sportovně náročném dni užít ochutnávku prvotřídních rakouských vín přímo na ledovci," dodává Vališ.

Více informací najdete na www.ceskyskitest.cz

Tomáš Nohejl (SLČR)

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard