Jacquemodová vyhrála sjezd SP, překvapila i Kosteličová

Francouzská lyžařka Ingrid Jacquemodová zaskočila v pátečním druhém sjezdu Světového poháru v Santa Caterině všechny favoritky a v šestadvaceti letech vybojovala premiérové vítězství v prestižním seriálu. Trať na sjezdovce Deborah Compagnoniové projela v čase 1:40,29 minuty a porazila o 11 setin favorizovanou Rakušanku Renate Götschlovou. Triumf Francie podtrhla třetím místem Carole Montilletová.

Chorvatka Janica Kosteličová se díky pátému místu přiblížila první pozici v celkovém pořadí SP - archivní foto.

Výrazně vidět byla opět i Janica Kosteličová, která se díky pátému místu přiblížila první pozici v celkovém pořadí Světového poháru. Chorvatská slalomářka se mezi specialistkami na rychlostní disciplíny prosadila druhý den po sobě a dnešním výkonem si vylepšila osobní maximum ve sjezdu. Nejlépe v kariéře zatím dojela v roce 2002 ve švýcarském Lenzerheide šestá, ve čtvrtek naznačila v Itálii své možnosti sedmým místem.

Dosud nejlepším umístěním Jacquemodové ve sjezdu bylo druhé místo z roku 2003 v Lillehammeru. "Je to moje první vítězství, ani tomu nemůžu uvěřit," radovala se v cíli Francouzka. "Nikdy jsem si ani nepředstavovala, že bych mohla porazit Renate Götschlovou. A že Carole byla třetí, to pro mne moc znamená. Je skvělé mít dvě Francouzky na stupních vítězů," dodala.

Vedení v SP uhájila finská slalomářka Tanja Poutiainenová, která v Santa Caterině ve sjezdech nestartovala, před Kosteličovou už má ale jen 22 bodů náskok. Třetí Anja Pärsonová naopak dále ztrácí, ve čtvrtečním sjezdu vybojovala bod za 30. místo, dnes se ale na start už nepostavila.

V průběžném hodnocení sjezdu uhájila první místo díky dnešnímu čtvrtému místu Lindsey Kildowová ze Spojených států. Druhá Hilde Gergová, která dnes dojela pátá, za ní dál zaostává o deset bodů.

Výsledky:
1. Jacquemodová (Fr.) 1:40,29 min., 2. Götschlová (Rak.) - 0,11, 3. Montilletová (Fr.) -0,12, 4. Kildowová (USA) -0,44, 5. Gergová (Něm.) a Kosteličová (Chorv.) -0,52, 7. Haltmayrová (Něm.) -0,61, 8. Laliveová (USA) -0,65, 9. Harginová (Švéd.) - 0,74, 10. Brydonová (Kan.) -0,78.