Rubriky:

Lyže a snowboard

Češi ovládli závod SP ve skikrosu

7. ledna 2005 16:03 - PRAHA

Čeští lyžaři ovládli páteční závod Světového poháru ve skikrosu ve francouzském středisku Les Contamines. Podruhé v kariéře se z vítězství radoval Tomáš Kraus, s minimálním odstupem za ním dojel ve finále jeho krajan Stanley Hayer. Do první desítky se vešel i osmý Zdeněk Šafář.

Hayer, který dojel druhý i v úvodním závodu sezóny koncem října ve švýcarském Saas-Fee, vede po dvou závodech průběžné pořadí SP s Isidorem Grünerem z Rakouska. Kraus je třetí.

"Je to bezvadný den. Ukázali jsme jim, že jsme schopný je porážet. Byla to paráda," řekl ČTK Kraus, který v listopadu roku 2002 vyhrál první skikrosový závod SP v historii. "Tenkrát mě brali jako náhodného jezdce. Celou dobu jsem jim dokazoval, že to tak nebylo, a teď je výhra o to sladší," radoval se Kraus. Češi zvládli výborně náročnou čtvrteční kvalifikaci. "Bylo to hodně těžké," upozornil Kraus, že v mlze favorité často padali.

Závod už se jel v ideálních podmínkách. Kraus vyhrál všechny rozjížďky a Hayer za ním od čtvrtfinále končil druhý. "To bylo netradiční, dařilo se nám před sebe nikoho nepouštět," řekl Kraus. Na startu si s Hayerem vždy plácli, aby jim to vyšlo. "Občas jsme na sebe křikli, ale domlouvat se nešlo," dodal.

Kraus si jako nejlépe postavený finalista z kvalifikace vybral startovní pozici, což mu pomohlo. "Měl jsem malý problém, ale vyjel jsem nejlíp," řekl Kraus. Hayer prokázal ostré lokty a z tlačenice s Grünerem a Simonem Bastellikou z Francie vyjel druhý. "Pak to už byl pouze boj mezi námi," řekl Kraus.

Kraus si hlídal první místo a tentokrát krajana šetřit nemohl. "Když jsem Stanleyho zahlédl, snažil jsem se mu znemožnit, aby měl předjel," uvedl Kraus. V cíli vyhrál o půl metru. "Kdyby to nebyl Kraus, tak jsem ho ještě říznul," řekl údajně Hayer.

Čeští skikrosaři nyní míří do Tignes na závod Airwayes SX pro zvané a příští týden se přesunou na pokračování SP do Pozza di Fassa.

Výsledky:
1. Kraus, 2. Hayer (oba ČR), 3. Grüner (Rak.), 4. Bastellica (Fr.), 5. Rohrmoser (Rak.), 6. Spalinger (Švýc.), ...8. Šafář, 66. Burda, 70. Tuček (všichni ČR).
Pořadí SP (po dvou závodech):
1. Hayer a Grüner oba 160, 3. Kraus 126, ...16. Šafář 32.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard