Rygl vybojoval v Seefeldu šesté místo

SEEFELD

Šesté místo vybojoval Ladislav Rygl v nedělním závodě Světového poháru v severské kombinaci a navázal tak na třetí příčku ze sobotního sprintu. Český sdruženář, jemuž po skoku patřilo 27. místo, se v běhu na 15 kilometrů opět dotáhl na špičku a za vítězným Hannu Manninenem zaostal o 56,7 sekundy.

Šestadvacetiletý finský závodník oslavil v Seefeldu druhé vítězství za sebou a páté v sezoně. Pojistil si tak vedení v průběžném pořadí Světového poháru před dnes třetím Ronnym Ackermannem z Německa. Na svém kontě už má Manninen celkem 26 triumfů v prestižním seriálu, čímž v historických tabulkách vyrovnal bilanci Bjarteho Engena Vika z Norska.

Manninen, jenž po skoku startoval jako desátý, na posledních 2,5 kilometrech stáhl v tandemu s Felixem Gottwaldem náskok do té doby vedoucího Ackermanna. Ve finiši Rakušana o 3,9 sekundy porazil, německý sdruženář v koncovce odpadl a ztratil 15,3 sekundy.

Rygl, jenž na můstku skočil 86,5 a 89,5 metru a obdržel 219,5 bodu, opět předvedl jeden z nejlepších běžeckých výkonů. V závěru nestačil na Němce Sebastiena Haseneye, s nímž krátce po startu vytvořil dvojici a společně se probíjeli pořadím kupředu. V souboji o páté místo s ním Rygl prohrál o pět sekund.

Výsledky:
1. Manninen (Fin.) 35:33,0 min., 2. Gottwald (Rak.) -3,9, 3. Ackermann (Něm.) -15,3, 4. Lodwick (USA) -21,0, 5. Haseney (Něm.) -51,2, 6. Rygl (ČR) -56,7, 7. Spillane (USA) -1:12,4, 8. Bieler (Rak.) -1:12,6, 9. Klemetsen (Nor.) -1:28,2, 10. Hettich (Něm.) - 1:28,4