Malysz podruhé v sezóně vyhrál, Janda devátý

BAD MITTERNDORF

Skokan na lyžích Jakub Janda obsadil v nedělním závodu SP v letech v rakouském Bad Mitterndorfu deváté místo. Český reprezentant byl po prvním kole dvanáctý, ve druhé části závodu si ale dokázal o polepšit. Z druhého vítězství v sezóně se radoval Polák Adam Malysz.

Janda v úvodu závodu, jehož se stejně jako včera nezúčastnil nemocný suverén letošní sezóny Janne Ahonen z Finska, skočil 194,5 metru. Druhý pokus se mu vydařil o něco lépe, dva metry přidal a nakonec byl devátý. Jandovi se přesto podařilo stáhnout na deset bodů v průběžném pořadí SP náskok druhého Martina Höllwartha, jenž dnes skončil šestnáctý.

K druhému triumfu během dvou dnů měl po úvodním kole našlápnuto sobotní vítěz Andreas Widhölzl, jenž po prvních pokusech vedl. Na Malysze však dnes nikdo neměl - hvězdný Polák předvedl v druhém kole nejlepší výkon víkendu 209,5 m a celkově zvítězil s náskokem dvanácti bodů před Widhölzlem. Na dalších příčkách se srovnali Finové Risto Jussilainen a světový rekordman Matti Hautamäki.

Malysz tak díky druhému vítězství v ročníku poskočil na páté místo v průběžném pořadí seriálu. Poprvé triumfoval v Harrachově, kde utnul Ahonenovu vítěznou sérii. Suverénní Fin, jenž leží doma s chřipkou, však stále vede pořadí s náskokem více než pěti set bodů.