Biatlonista Björndalen vyhrál třetí závod SP za sebou

ANTERSELVA (Itálie)

Norský biatlonista Ole Einar Björndalen vyhrál v italské Anterselvě s obrovským náskokem závod Světového poháru na 20 kilometrů. Pětinásobný olympijský vítěz slavil triumf potřetí za sebou a pouze dvě vítězství ho dělí od hranice padesáti prvenství v kariéře.

Björndalen nenašel minulý týden v Ruhpoldingu přemožitele ve sprintu ani následné stíhačce, skvělou formu potvrdil i dnes ve vytrvalostním závodě. Občas nevyrovnaný střelec v Itálii neminul jediný terč a díky tradičně famóznímu běhu měl v cíli náskok více než dvou a půl minuty na čínské překvapení Čang Čcheng-jie.

Dvaadvacetiletý čínský reprezentant, jehož dosavadním maximem ve Světovém poháru bylo šestnácté místo, sice na první střelbě jednou minul, nakonec však o jedenáct sekund porazil bezchybného Rusa Nikolaje Kruglova.

Nejlepšího umístění z českých zástupců dosáhl Petr Garabík, jenž byl ještě po třetí střelbě dvanáctý, kvůli dvěma chybám na závěrečné položce však klesl o dvanáct míst níž. I tak se mohl zkušený závodník radovat z prvních sedmi bodů v sezoně. Dvě sekundy od bodované třicáté příčky byl Michal Šlesingr, jenž prohrál souboj s Němcem Danielem Grafem.

Průběžnému pořadí Světového poháru stále vévodí francouzský biatlonista Rafael Poirée, jenž dnes skončil osmý. Björndalen je už druhý se stejným bodovým ziskem jako dnes osmnáctý Němec Sven Fischer.

Výsledky - 20 km:
1. Björndalen (Nor.) 54:48,0 min. (0 tr. minut), 2. Čang Čcheng-jie (Čína) -2:33,5 (1), 3. Kruglov -2:44,4 (0), 4. Čepikov (oba Rus.) -4:01,3 (2), 5. Bergman (Švéd.) -4:09,9 (1), 6. Mesotitsch (Rak.) -4:28,0 (1), 7. Defrasne -4:43,5 (2), 8. Poirée (oba Fr.) -4:49,6 (2), 9. Pinter (Rak.) -5:18,8 (2), 10. Hanevold (Nor.) -5:36,3 (3), ...24. Garabík -7:11,5 (3), 31. Šlesingr - 8:09,8 (4), 43. Holubec -9:02,9 (4), 77. Dostál (ČR) -11:46,0 (7).