Björndalen vyhrál ve SP už popadesáté!

ANTERSELVA (Itálie)

S obrovským náskokem a norskou vlajkou v ruce si doběhl biatlonista Ole Einar Björndalen pro jubilejní 50. vítězství v závodě Světového poháru. Pětinásobný olympijský vítěz triumfoval popáté za sebou, tentokrát vyhrál v Anterselvě stíhačku na 12,5 kilometru. Navíc se dostal do čela průběžného hodnocení seriálu.

Jak je v posledních závodech jeho zvykem, vyhrál Björndalen stylem start - cíl. Na startu měl náskok necelých šesti sekund na krajana Frodeho Andresena, díky bezchybné střelbě a tradičně kvalitnímu běhu se nakonec v cíli radoval po zřetelném zvolnění s náskokem jedné minuty a 52 sekund.

Na stupně vítězů Björndalena, jenž se chce zúčastnit mistrovství světa v klasickém lyžování v Oberstdorfu, doprovodili Rus Sergej Čepikov a týmový kolega Halvard Hanevold.

Skvělý výkon předvedl v Anterselvě český reprezentant Milan Šlesingr. Mladý biatlonista, jenž v posledních dvou závodech skončil na prvním nebodovaném místě, se dokázal i přes tři chyby na střelnici propracovat z jednatřicátého až na jedenáctou příčku.

Na body dosáhli i další čeští biatlonisté. Petr Garabík si oproti pátečnímu sprintu o devět míst pohoršil a skončil pětadvacátý. Roman Dostál se z 53. příčky posunul až na devětadvacáté místo i přesto, že musel obkroužit pět trestných okruhů.

Björndalen se díky pátému vítězství za sebou může pyšnit i žlutým dresem pro vedoucího muže hodnocení SP. Po sprintu jednadvacátý dosavadní lídr Raphael Poirée z Francie totiž do stíhačky nenastoupil.

Výsledky - stíhací závod:
1. Björndalen (Nor.) 32:16,5 (0 tr. okruhů), 2. Čepikov (Rus.) -1:52,4 (1), 3. Hanevold (Nor.) -1:59,9 (2), 4. Kruglov (Rus.) -2:07,9 (0), 5. Gross (Něm.) -2:09,5 (0), 6. Bricis (Lot.) -2:10,4 (2), 7. Andresen (Nor.) -2:30,0 (5), 8. Graf (Něm.) - 2:37,8 (2), 9. Rožkov (Rus.) -2:41,0 (2), 10. Defrasne (Fr.) - 2:43,4 (2), 11. Šlesingr -2:48,7 (3), ...25. Garabík -3:46,8 (2), 29. Dostál -4:01,7 (5), 41. Moravec (všichni ČR) -5:14,5 (4).