Janda si doskočil pro šesté místo v Pragelatu

PRAGELATO

Skokan na lyžích Jakub Janda skončil šestý v pátečním závodu Světového poháru na budoucím olympijském můstku v Pragelatu. Poslední individuální závod před mistrovstvím světa v Oberstdorfu vyhrál suverénně Fin Matti Hautamäki, který tak zaskočil za krajana a vedoucího muže seriálu Janneho Ahonena, jenž v Itálii nestartoval.

Jakub Janda

Hautamäki dosáhl v obou kolech nejdelších skoků a zvítězil s obrovským náskokem více než dvaceti bodů před Němcem Michaelem Uhrmannem. Třetí místo obsadil Rakušan Thomas Morgenstern.

Janda předvedl v prvním kole 118 metrů, což mu stačilo na sedmé místo. Ve druhém pokusu měl lepší odraz i letovou fázi a dopadl do vzdálenosti 124,5 metru. O jedno místo si tak polepšil.

Nejlepšího výsledku v kariéře dosáhl dvaadvacátým místem Jan Mazoch. Poprvé v sezoně a potřetí v životě postoupil do druhého kola a po prvním skoku byl s výkonem 116 metrů dvanáctý. Ve druhém kole ovšem čtyři metry ubral a o deset míst se propadl. Antonín Hájek a Jan Matura do elitní třicítky nepostoupili.

V celkovém pořadí nadále vede Ahonen, na druhé místo se posunul dnes čtvrtý Martin Höllwarth z Rakouska. Třetí je Nor Roar Ljökelsöy, který źávod v Pragelatu vynechal. Janda má na kontě 1015 bodů a zůstal na průběžném pátém místě.