Sdruženář Rygl skončil v v Pragelatu čtvrtý

Český sdruženář Ladislav Rygl obsadil čtvrté místo v závodu Světového poháru v italském Pragelatu. Osmadvacetiletý reprezentant byl po skoku na třetí příčce, ve sprinterské trati na 7,5 kilometru neuspěl v závěrečném finiši. V budoucím olympijském areálu se z vítězství radoval poprvé v sezóně Rakušan Felix Gottwald.

Gottwald vyhrál dnešní závod stylem start-cíl. Ve skokanské části zaznamenal nejlepší výkon dne 123 metrů a do běžecké části vyrazil s náskokem 13 sekund před svým krajanem Davidem Kreinerem. Ryglovi vyšel nejlépe v sezoně skok, do své silnější disciplíny běhu odstartoval s odstupem 28 sekund za Gottwaldem.

O výhře zkušeného Rakušana nebylo pochyb od úvodních mezičasů, na prvním místě svůj náskok ještě zvyšoval. Na druhé až čtvrté pozici brzy vykrystalizovala tříčlenná skupinka, v níž byl vedle Rygla Hannu Manninen z Finska, po skoku sedmý, a také německý sdruženář Björn Kircheisen, jenž startoval dokonce s číslem čtrnáct.

Trio elitních běžců jelo dlouho společně, Rygl však v závěrečném sjezdu ztratil několik metrů a skončil na čtvrté příčce. V generálce na mistrovství světa tak český závodník zaznamenal svůj druhý nejlepší výsledek v ročníku, ještě o jedno místo lépe na tom Rygl byl před měsícem v Seefeldu.

Po zřetelném Gottwaldově zpomalení v závěru bral nakonec druhé místo Manninen s šestisekundovým odstupem. Fin sice nedosáhl na sedmé vítězství v závodu Světového poháru za sebou, s přehledem však kraluje průběžnému pořadí seriálu. Třetí Kircheisen ztratil 13 sekund a do cíle přijel s šestisekundovým náskokem před Ryglem.

Výsledky:
1. Gottwald (Rak.) 21:28,3, 2. Manninen (Fin.) -6,2, 3. Kircheisen (Něm.) -13,3, 4. Rygl (ČR) -19,5, 5. Kuisma (Fin.) - 34,8, 6. Kreiner (Rak.) -45,0, 7. Bal (Fr.) -53,0, 8. Stecher (Rak.) -56,4, 9. Gräsli (Nor.) -1:04,6, 10. Kaitainen (Fin.) - 1:10,7.