Rubriky:

Lyže a snowboard

Lyžařka Vonnová zvedá 170 kilogramů. Je opravdu tak extrémně silná, nebo jen straší soupeřky?

8. srpna 2013 19:47 - Vail

Venku panují tropická vedra, půvabná americká lyžařka Lindsey Vonnová však přesto tvrdě pracuje na svém comebacku. A to včetně psychologického tlaku na soupeřky, zdá se..

 

Facebook

Osmadvacetiletá sjezdařka, která si v únoru na světovém šampionátu v rakouském Schladmingu po pádu v super-G přetrhla vazy v pravém koleně a sezóna pro ni skončila, je už po operaci znovu v plném tréninku. Na svůj Facebook nyní umístila fotografii z posilovny, na níž se potýká s činkou o ohromné váze a k obrázku napsala: „Při dnešním testu jsem byla vážně dost silná."

Žertuje? Je opravdu tak silná, nebo spíš silně přehání?

Otázky vyvstanou při bližším prozkoumání snímku: na čince je naloženo šest červených kotoučů od výrobce Werksan, každý o hmotnosti 25 kilogramů. Na obou stranách jsou ještě umístěna další závaží, k tomu váha tyče, dohromady přes 170 kg. Nepředstavitelná zátěž na hvězdu zasněžených svahů i při pouhém podřepu. Po operaci kolena k tomu.

Hvězdou i mezi vzpěračkami

Přítelkyně golfisty Tigera Woodse patří k nejrychlejším sjezdařkám, a pokud by skutečně zvládla i tuhle úctyhodnou horu železa, zařadila by se i mezi nejsilnější ženy planety. Vždyť světový rekord v nadhozu v této kategorii (Vonnová váží kolem 73 kg) drží ruská vzpěračka Naděžda Jevsťjuchinová výkonem 163 kg.

Do začátku olympijských her 2014 v Soči, kde Vonnová touží obhajovat zlato ve sjezdu, zbývá zhruba půl roku. A krásná Lindsey se už snaží dostat soupeřky pod tlak.

Kdyby totiž vážně dokázala zkrotit činky s tak ohromující hmotností, rázem by se mohla zařadit mezi kandidátky na některou z olympijských medailí i na letních hrách 2016 v Rio de Janeiru...

mm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard