Sudová byla třetí v závodu Světového poháru

SAUZE D'OULX (Itálie)

Třetí místo vybojovala lyžařka Nikola Sudová v závodu Světového poháru v jízdě v boulích v italském středisku Sauze D'Oulx a počtvrté v sezóně se prosadila na stupně vítězů. Česká závodnice nestačila v budoucím olympijském areálu pouze na norskou hvězdu Kari Traaovou a Kanaďanku Stephanii St. Pierreovou, s níž prohrála o pouhé dvě setiny bodu.

V průběžném pořadí seriálu je Sudová čtvrtá a ztrácí jen dva body na třetí Rakušanku Margaritu Marblerovou. Celkové prvenství ve Světovém poháru si už dříve zajistili Kanaďanka Jennifer Heilová, která dnes skončila jedenáctá, a Američan Jeremy Bloom. Ten vyhrál v Itálii šestý závod za sebou a vede už téměř o 300 bodů před krajanem Nathanem Robertsem.

Sudová si spravila chuť po sedmém místě v japonské Naebě, kde si stěžovala na hodnocení rozhodčích. V Sauze D'Oulx zajela třetí nejlepší výkon už v kvalifikaci, kterou vyhrála Heilová před Traaovou. Norka, která by měla za rok v italském středisku obhajovat olympijské zlato ze Salt Lake City, pak kralovala ve finále a zajistila si druhý triumf v sezoně a 34. v kariéře ve Světovém poháru.

Sudová těsně prohrála souboj o druhé místo se St. Pierreovou. Rakušanka Marblerová díky čtvrté pozici uhájila před českou lyžařkou průběžnou třetí příčku před závěrečným závodem, který se uskuteční 26. února v norském Vossu.

V sobotu budou v Sauze D'Oulx závodit akrobatičtí skokani na lyžích. Olympijský vítěz Aleš Valenta bude opět chybět, neboť se snaží zbavit problémů se zády.