Biatlonistky mají evropský bronz a účast v olympijské štafetě

NOVOSIBIRSK (Rusko)

České biatlonistky získaly na mistrovství Evropy bronzovou medaili ve štafetě na 4x6 kilometrů a zároveň si tak zajistily účast ve štafetovém závodu na olympijských hrách v Turíně. Hlavní cíl, s nímž české reprezentantky do ruského Novosibirsku odjely, zvládly i bez absentující domácí jedničky Kateřiny Holubcové.

Ilustrační foto.

Všechny štafety na evropském šampionátu na Sibiři ovládli Rusové. V ženském závodu vyhrály domácí biatlonistky suverénně s téměř dvouminutovým náskokem před Ukrajinou.

Kvarteto Lenka Faltusová, Magda Rezlerová, Irena Česneková a Zdenka Vejnarová po jednom trestném okruhu zaostalo za vítězkami o téměř pět minut. Před čtvrtými Němkami však měly české závodnice k dobru bezmála minutu.

Biatlonistky zkompletovaly českou medailovou sbírku v Novosibirsku. V minulých dnech vybojoval junior Ondřej Moravec stříbro ve sprintu a obhájil titul ve stíhacím závodu. Dnes byl členem čtvrté štafety. V neděli zakončí šampionát vytrvalostní závody.

Muži (4x7,5 km):
1. Rusko (Boltěnko, Balandin, Rostovcev, Jarošenko) 1:27:06,1 (0 trestných okruhů), 2. Ukrajina -5,5 (0), 3. Německo -2:33,5 (0).
Ženy (4x6 km):
1. Rusko (Malginová, Chrustaljovová, Išmuratovová, Bogalijová) 1:27:21,8 (0), 2. Ukrajina -1:52,8 (0), 3. ČR (Faltusová, Rezlerová, Česneková, Vejnarová) -4:50,8 (1).