Walchhofer vyhrál v Ga-Pa i druhý sjezd

GARMISCH-PARTENKIRCHEN/AARE (Švédsko)

Rakušan Michael Walchhofer nenašel přemožitele ani ve druhém sjezdu Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu a připsal si druhé vítězství ve dvou dnech. Zároveň si díky tomu upevnil vedení v průběžném hodnocení sjezdu před Američanem Bodem Millerem, který obsadil čtvrté místo.

Triumf rakouských lyžařů podtrhli Mario Scheiber a Fritz Strobl, kteří se podělili o zbývající místa na stupních vítězů. Do nejlepší desítky se navíc vešli i šestý Andreas Schifferer a sedmý Hermann Maier.

Scheiber, jenž startoval jako třetí v pořadí, dlouho živil naději na vítězství. Walchhofer, který se na 3455 metrů dlouhou trať na sjezdovce Kandahar spustil jako poslední z elitní třicítky, ale jeho čas o devět setin sekundy překonal.

Miller, čerstvý mistr světa ve sjezdu, prohrál s Walchhoferem o 53 setin. I tak si pojistil první místo v celkovém hodnocení Světového poháru před Benjaminem Raichem, jenž dosáhl až sedmnáctého času. Američan má nyní náskok 167 bodů, na třetí místo se posunul Walchhofer.

O umístění v první desítce se dnes podělili zástupci pouhých tří zemí. Vedle Rakušanů, kteří měli pětinásobné zastoupení, získali tři místa Italové a dvě příčky obsadili Američané.

Výsledky - sjezd:
1. Walchhofer 1:56,50 min., 2. Scheiber -0,09, 3. F. Strobl (všichni Rak.) -0,45, 4. Miller -0,53, 5. Rahlves (oba USA) - 0,57, 6. Schifferer -0,77, 7. Maier (oba Rak.) -1,04, 8. Ghedina -1,35, 9. Fill -1,36, 10. Sulzenbacher (všichni It.) -1,44.
Pořadí SP (po 27 z 36 závodů):
1. Miller 1203 b., 2. Raich (Rak.) 1036, 3. Walchhofer 865, 4. Maier 846, 5. Rahlves 606, 6. Grugger (Rak.) 448, 7. Grandi (Kan.) 429, 8. Defago (Švýc.) 425, 9. Kjus (Nor.) 418, 10. F. Strobl 411, ...120. Bank (ČR) 14.
Pořadí sjezdu SP (po 9 z 11 závodů):
1. Walchhofer 631, 2. Miller 488, 3. Grugger 383, 4. Rahlves 354, 5. Maier 293, 6. F. Strobl 287.

Rakouské sjezdařky opanovaly superobří slalom Světového poháru ve švédském Aare. Ze čtvrtého vítězství v této sezoně se radovala jednatřicetiletá Michaela Dorfmeisterová, která o 45 setin porazila stejně starou krajanku Alexandru Meissnitzerovou. Na třetí místo se vměstnala stříbrná medailistka z mistrovství světa Lucia Recchiaová z Itálie.

Dorfmeisterová, vítězka úvodního super-G sezony, si tak spravila chuť po nevydařeném světovém šampionátu. V Santa Caterině nedokončila ani jeden ze tří závodů, do nichž nastoupila. Počet vítězství ve Světovém poháru v kariéře díky dnešnímu triumfu zaokrouhlila na dvacet, v superobřím slalomu nenašla přemožitelku pošesté.

Na první místo v celkovém hodnocení Světového poháru se posunula Chorvatka Janica Kosteličová. Trojnásobná mistryně světa ze Santa Cateriny dnes vybojovala čtvrté místo a o dvacet bodů se dostala před slalomářskou specialistku Tanju Poutiainenovou.Finka uhájila druhé místo o osm bodů před Anjou Pärsonovou. Čerstvá světová šampionka v dnešním závodě o jedinou setinu prohrála s Kosteličovou a na domácí půdě se musela spokojit s pátým místem.

V průběžném pořadí super-G se Dorfmeisterová, jež se v kolotoči Světového poháru pohybuje už třináct sezon, těsně dotáhla za vedoucí Renate Götschlovou. Rakušanka, která dnes byla desátá, má před závěrečným závodem už jen dvoubodový náskok.

Výsledky - superobří slalom:
1. Dorfmeisterová 1:07,53 min., 2. Meissnitzerová (obě Rak.) -0,45, 3. Recchiaová (It.) -0,52, 4. Kosteličová (Chor.) -0,54, 5. Pärsonová (Švéd.) -0,55, 6. N. Fanchiniová (It.) -0,70, 7. Kildowová (USA) -0,73, 8. Gergová (Něm.) -0,85, 9. Obermoserová - 0,94, 10. Götschlová (obě Rak.) -1,00.