Skokani na lyžích Koudelka a Doleželová získali letní tituly

Frenštát pod Radhoštěm

Skokan na lyžích Roman Koudelka vyhrál 2. ročník Memoriálu Jiřího Rašky a stal se letním mistrem republiky. Mezi ženami byla na můstku HS 106 ve Frenštátu pod Radhoštěm nejlepší Michaela Doleželová.

Roman Koudelka při tréninku v rakouském Seefeldu

Čtyřiadvacetiletý Koudelka získal svůj čtvrtý letní titul. O bod porazil reprezentačního kolegu a bývalého vítěze Světového poháru a Turné čtyř můstků Jakuba Jandu, který vedl po prvním kole výkonem 102 metrů, což byl nejdelší skok dne.

Třetí skončil další člen národního týmu a obhájce titulu Lukáš Hlava. Na pátém místě v závodu Poháru FIS a čtvrtý v rámci mistrovství republiky byl po horším druhém pokusu nejlepší český skokan uplynulé zimy Jan Matura.

V kategorii žen se díky vyrovnaným skokům radovala Doleželová. V hodnocení Poháru FIS za ní skončily na stupních vítězů Slovinky Urša Bogatajová a Špela Rogeljová. V pořadí domácího šampionátu skončila druhá Vladěna Pustková a na bronzový stupínek vystoupila Lucie Miková.

Memoriál Jiřího Rašky, letní mistrovství ČR ve skoku na lyžích ve Frenštátu pod Radhoštěm (můstek HS 106):