Záhrobská získala titul juniorské mistryně světa ve slalomu

Šárka Záhrobská se stala juniorskou mistryní světa ve slalomu. Dvacetiletá lyžařka napodobila v italské Bardonecchii den starý úspěch Filipa Trejbala, který rovněž ve slalomu získal historicky první české juniorské zlato ze sjezdového lyžování. O svém vítězství Záhrobská rozhodla až v druhém kole, po prvním dějství závodu byla druhá.

Záhrobská prožívá vynikající sezonu. Na nedávném světovém šampionátu dospělých získala v Santa Caterině pro české sjezdové lyžování vůbec první medaili, když ve slalomu dojela bronzová. Teď byla ve zmírněné konkurenci ve stejné disciplíně nejrychlejší.

Ale na vrchol vystoupila až po druhém kole. V tom prvním, které stavěl její otec a trenér, dojela druhá. Na vedoucí Rakušanku Kathrin Zettelovou ztrácela čtyři desetiny vteřiny, ale její soupeřce se na tvrdé, zmrzlé trati nevydařila druhá jízda. Talent českého lyžování naopak tradičně zajel druhou jízdu nejlépe ze všech a o 65 setin sekundy předstihl třetí Anu Jelušičovou z Chorvatska.

Zettelová má na svou českou soupeřku smůlu. Za poslední tři týdny od ní inkasovala tři hořké porážky. Vedle dnešního závodu za ní skončila o místo hůře také na seniorském šampionátu ve slalomu, kde dojela čtvrtá, i v kombinaci, v níž skončila šestá.

Záhrobská si tak vylepšila svou medailovou kolekci. Loni na juniorském šampionátu v Mariboru získala dvě bronzové medaile za slalom a kombinaci.

Juniorky - slalom:
1. Záhrobská (ČR) 1:23,97 (41,64+42,33), 2. Zettelová (Rak.) 1:24,33 (41,24+43,09), 3. Jelušičová (Chorv.) 1:25,19 (42,23+ 42,96), ... M. Bubáková, V. Bubáková a Charvátová nedokončily 2. kolo, Marková nedokončila 1. kolo, Smutná (všechny ČR) byla po 1. kole diskvalifikována.