Raich si zajistil malý glóbus ve slalomu

O držiteli letošního malého křišťálového glóbu ve slalomu Světového poháru je jasno už po předposledním závodu sezóny. Rakouský lyžař Benjamin Raich sice skončil v neděli ve slovinské Kranjské Goře třetí, i to mu ale stačilo, aby si pojistil druhé celkové vítězství v disciplíně v kariéře. Poprvé triumfoval v roce 2001.

Z prvenství se ve Slovinsku potřetí v sezóně radoval Ital Giorgio Rocca, druhý byl Švéd Andre Myhrer.

Raichovi pomohl den před jeho sedmadvacátými narozeninami k vítězství ve slalomovém seriálu výpadek krajana Manfreda Prangera, jenž neudržel druhou příčku z prvního kola a skončil až čtrnáctý. Před posledním závodem sezóny má Raich nedostižný náskok 106 bodů. Malý křišťálový globus za slalom převzal od dalšího krajana Rainera Schönfeldera.

Rakouský lyžař má navíc stále šanci i na celkové prvenství ve Světovém poháru, na lídra Bodeho Millera ztrácí 31 bodů. Američan dnes stejně jako v sobotním obřím slalomu nezvládl druhé kolo a nebodoval. Někdejší specialista na točivé disciplíny Miller tak v této sezóně nedokončil již šestý slalom z osmi.

Bronzový medailista z mistrovství světa Rocca zaútočil na dnešní výhru z třetího místa a Myhrera porazil v součtu časů o 21 setin sekundy. Také Švéd si polepšil, po prvním kole byl sedmý. Vedle Prangera se totiž nepovedla druhá jízda ani Finovi Kallemu Palanderovi, jenž napodobil svůj výkon ze soboty a startoval jako poslední. Stejně jako v obřím slalomu však vedení neudržel, dnes skončil dokonce až dvanáctý.

Český reprezentant Ondřej Bank do druhého kola nepostoupil. Na nejrychlejšího muže úvodního dějství Palandera ztratil téměř tři sekundy a obsadil 47. příčku.

SP v alpském lyžování - Kranjska Gora (Slovin.)
muži - slalom
1. Rocca (It.)1:34,95 (46,08+48,87)
2. Myhrer (Švéd.)1:35,16 (46,28+48,88)
3. Raich (Rak.)1:35,20 (46,16+49,04)
4. Schönfelder (Rak.)1:35,71 (47,00+48,71)
5. Larsson (Švéd.)1:35,75 (46,43+49,32)
6. Janyk (Kan.)1:35,83 (46,95+48,88)
7. Minagawa (Jap.)1:35,88 (46,63+49,25)
8. Thaler (It.)1:35,90 (47,56+ 48,34)
9. Mölgg (It.)1:36,02 (46,32+49,70)
10. Ligety (USA)1:36,06 (47,71+48,35)