Rubriky:

Lyže a snowboard

Králi bílé stopy složí hold legendy lyžování i britská kapela OMD

17. září 2013 13:36

Procházka více než stoletou historií, prolnutí generací, ocenění hvězd, ale i moderní technologie a exkluzívní hosté. To bude středeční slavnost na počest 110 let Svazu lyžařů, spojená s vyhlášením ankety Král bílé stopy 2013. Odehraje se v pražském klubu Sasazu a v přímém televizním přenosu na ČT Sport od 19:30.

 

Anketa Král bílé stopy slaví čtyřicet let. Letos nově vybraná „lyžařská akademie" odborníků hlasovala pouze a rovnou o absolutním pořadí, kam byli nominovaní vždy tři nejlepší zástupci všech úseků lyžařských disciplín a snowboardingu. Loni získal korunu běžec na lyžích Stanislav Řezáč.

Mezi favority patří nyní snowboardistky Šárka Pančochová, stříbrná z X-Games, a Eva Samková, juniorská mistryně světa, skokan na lyžích Jan Matura, vítěz dvou závodů Světového poháru, sjezdařka Šárka Strachová, osmá z mistrovství světa ve slalomu, či sdruženář Miroslav Dvořák, který poprvé v kariéře vystoupal na stupně vítězů ve světovém poháru. Dále staří známí matadoři Tomáš Kraus, Lukáš Bauer nebo Nikola Sudová.

V Síni slávy tři nové osobnosti

„Snažíme se oživit a zatraktivnit koncept ankety a zároveň podpořit společnou sílu velké rodiny všech lyžařských a snowboardových disciplín," vysvětluje Jakub Čeřovský, generální sekretář Svazu lyžařů. "Zároveň chceme připomenout velké události a jména v naší bohaté historii, na které bychom měli být právem hrdi." Do Síně slávy budou jmenovány další tři osobnosti českého lyžování, opět o nich rozhodla tato akademie.

Jako hosté vystoupí britská synth-popová kapela OMD, Orchestral Manoeuvres in the Dark. A pak také čeští Cartonnage, kteří složili skladbu pro mistrovství světa v letech na lyžích 2014 v Harrachově, vrcholnou domácí lyžařskou událost olympijské sezóny.

„Celkový design akce dotvoří moderní multimediální technologie, společně s netradičními animacemi, připravenými speciálně pro tento večer. Navíc, v průběhu celého večera vzdáváme poctu legendám českého lyžování, a nejen těm. Další legendou jsou OMD. Víc nebudu prozrazovat, nechte se překvapit," říká Armin Effenberger, kreativní ředitel agentury EternityArt, která akci chystá. Večer moderuje Roman Vojtek.

Tomáš Nohejl

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard