Dislová je mistryní světa v biatlonovém sprintu

HOCHFILZEN (Rakousko)

Mistryní světa v biatlonovém sprintu se v sobotu stala německá závodnice Uschi Dislová. Stříbrnou medaili na trati 7,5 kilometru v rakouském Hochfilzenu vybojovala Ruska Olga Zajcevová, třetí skončila Olena Zubrilovová z Běloruska.

Nejlepší z českých biatlonistek byla Kateřina Holubcová, která si pohoršila oproti patnáctému místu manžela Tomáše ze závodu mužů a obsadila 18. příčku. Holubcová měla dnes potíže se zbraní na první střelbě, zvládla ji nicméně bezchybně, vstoje však jednou minula na druhé položce a na vítěznou Dislovou ztratila téměř minutu a půl.

Dislová získala díky bezchybné střelbě a kvalitnímu běhu ve 34 letech své první individuální zlato. Dvojnásobná olympijská vítězka a čtyřnásobná mistryně světa ze štafet měla do dneška z vrcholných akcí v soutěžích jednotlivkyň na kontě šest stříbrných a dvě bronzové medaile.

Zkušená německá biatlonistka vděčí za své vytoužené zlato skvělé závěrečné části po druhé střelbě. Na tomto mezičase vedla Zajcevová o 15 sekund, do cíle však přijela o 3,5 sekundy později než Dislová. Zubrilovová ztratila již 26 sekund.

Závod měla výborně rozjetý i Sandrine Baillyová z Francie, která na všech mezičasech vedla. O zlato ji připravila položka vstoje, kdy dvakrát minula a nakonec skončila těsně pod stupni vítězek. Na bezchybnou Zubrilovovou přitom ztratila jen osm sekund.

Obhájkyně mistrovského titulu Liv Grete Poiréeová z Norska nepřekročila svůj letošní stín a s dvěma trestnými okruhy jí patřilo až 37. místo. O dvě příčky výše skončila druhá nejúspěšnější česká reprezentantka Zdenka Vejnarová. Irena Česneková byla čtyřiapadesátá, Lenka Faltusová hned za ní.

Výsledky - ženy, sprint na 7,5 km:
1. Dislová (Něm.) 21:58,6 (0 tr. okruhů), 2. Zajcevová (Rus.) -3,5 (0), 3. Zubrilovová (Běl.) -26,6 (0), 4. Baillyová (Fr.) - 34,1 (2), 5. Liou Sian-jing (Čína) -34,7 (1), 6. Pylevová -43,8 (1), 7. Bogalijová (obě Rus.) -49,0 (2), 8. Chvostěnková (Ukr.) - 53,2 (1), 9. Baverelová-Robertová (Fr.) -1:03,7, 10. Olofssonová (Švéd.) -1:09,5 (1), ...18. Holubcová -1:29,1 (1), 35. Vejnarová -1:56,5 (1), 54. Česneková -3:12,2 (3), 55. Faltusová (všechny ČR) -3:16,3 (2).