Baillyová vyhrála poprvé v kariéře biatlonový SP

Francouzská biatlonistka Sandrine Baillyová vyhrála poprvé v kariéře hodnocení Světového poháru. K celkovému triumfu jí stačilo třinácté místo v posledním závodě s hromadným startem na 12,5 kilometru v ruském Chanty Mansijsku, ve kterém se z vítězství radovala domácí Olga Zajcevová. Pětadvacetiletá francouzská závodnice si tak vynahradila zklamání z mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu.

Tam včetně štafetového závodu obsadila třikrát čtvrté místo. V minulém závodě se dostala do čela celkového pořadí SP o devět bodů před Rusku Olgu Pylevovou, a ta ji dnes neohrozila, skončila až osmnáctá.

V celkovém pořadí Pylevovou dokonce ještě předstihla Němka Kati Wilhelmová, jež dojela druhá se ztrátou 16 sekund za Zajcevovou. Třetí skončila další ruská závodnice Olga Bogaliová. Zajcevová se díky dnešní výhře mohla radovat ze zisku malého křišťálového globu za vítězství v hodnocení závodů s hromadným startem.

Češky v posledním závodě SP nestartovaly. Mistryně světa právě z Chanty Mansijsku v roce 2003 Kateřina Holubcová obsadila v celkovém hodnocení 29. příčku.

V neděli zakončí biatlonovou sezónu novinka, závod ve smíšených štafetách na 4x6 kilometrů.

Výsledky - hromadný start 12,5 km:
1. Zajcevová (Rus.) 38:08,2 (1 tr. okruh), 2. Wilhelmová (Něm.) -16,6 (2), 3. Bogaliová -30,9 (1), 4. Išmuratovová (obě Rus.) -38,2 (0), 5. Henkelová (Něm.) -47,1 (2), 6. Liou Sian-jing (Čína) -1:04,4 (3), 7. Gusevová (Rus.) -1:18,7 (3), 8. Filipovová (Bul.) -1:31,5 (2), 9. Denkingerová (Něm.) -1:42,6 (4), 10. Ponzaová (It.) -1:43,2 (2).