Björgenová znovu ovládla miniseriál v Kuusamu, body má i Vrabcová

Norská lyžařka Marit Björgenová vyhrála i čtvrtý ročník třídílného miniseriálu ve finském Kuusamu, kterým odstartovala sezóna Světového poháru. Česká běžkyně Eva Vrabcová-Nývltová vybojovala v celkovém hodnocení Ruka Triple bodované 25. místo.

Norská lyžařka Marit Björgenová se raduje z vítězství.

Trojnásobná olympijská vítězka Björgenová porazila ve finiši nedělního stíhacího závodu na 10 km volnou technikou Švédku Charlotte Kallaovou a svou krajanku Therese Johaugovou. Čtvrtá doběhla s půlminutovou ztrátou Polka Justyna Kowalczyková, která vyhrála páteční sprint i sobotní pětku klasicky a vm neděli vyrážela na trať s náskokem 25,7 sekundy před druhou Björgenovovou.

Polku Kowalczykovou setřásly

V polovině stíhacího závodu už ale byla obhájkyně celkového vítězství ve Světovém poháru dostižena trojicí Seveřanek, které Kowalczykovou v závěrečných dvou kilometrech setřásly.

Vrabcová-Nývltová, která si vyjela body do SP už díky 29. místu v sobotní pětce, vybíhala do stíhačky z 33. pozice a polepšila si o osm příček. Na desetikilometrové trati v neděli zajela dvanáctý čas, za což obdržela 22 bodů a dalších 12 bodů získala za umístění v minisérii. V průběžném pořadí SP jí patří 26. místo s 36 body.

V čele poháru je Björgenová, která v Kuusamu nasbírala 309 bodů, před Kallaovou. Švédská lyžařka brala 50 bodů za nejrychlejší čas na desítce, do které vyrážela jako čtvrtá se ztrátou 45 sekund na Kowalczykovou.