Sjezd v Beaver Creeku vyhrál Nor Svindal, Bank bodoval

Sjezd Světového poháru v americkém Beaver Creeku vyhrál norský lyžař Aksel Lund Svindal a zvýšil náskok v čele průběžného pořadí seriálu. Druhý skončil se ztrátou sedmnácti setin Rakušan Hannes Reichelt, třetí místo obsadil italský závodník Peter Fill, který zaostal o další tři setiny.

Norský lyžař Aksel Lund Svindal v Beaver Creeku.

Potřetí v kariéře bodoval ve sjezdu český reprezentant Ondřej Bank, který se s vysokým startovním číslem 64 vtěsnal na poslední ohodnocenou třicátou pozici se ztrátou 2,24 sekundy na vítěze. Naposledy byl Bank ve třicítce dvakrát v březnu roku 2011 v norském Kvitfjellu, kde skončil sedmnáctý a čtyřiadvacátý.

Třicetiletý dvojnásobný celkový vítěz SP z let 2007 a 2009 Svindal, který obhajuje zisk malého Křišťálového glóbu za sjezd a super-G, zaznamenal v chladných podmínkách kolem minus 20 stupňů Celsia třiadvacáté vítězství v kariéře. Navázal jím na nedělní triumf ze superobřího slalomu v Lake Louise.

Svindal tak potvrdil, že navzdory tomu, že před sedmi lety v Beaver Creeku utrpěl vážné zranění, jež málem ukončilo jeho kariéru, je coloradské středisko jeho oblíbeným místem. "Možná to zní divně, ale rád se sem vracím a závodím tu. I když jsem tu měl nehodu, mám na toto místo téměř stoprocentně dobré vzpomínky. Dopadlo to tak, že jsem nyní úplně zdravý, a je to díky zdejším skvělým lidem," uvedl Nor.

Sjezd vyhrál Svindal naposledy loni v listopadu v Lake Louise, v Beaver Creeku byl před rokem druhý. Druhý je ve Světovém poháru Rakušan Marcel Hirscher, specialista slalomář, na třetí místo se posunul Reichelt.