Rubriky:

Lyže a snowboard

Biatlonistka Landová má z univerziády bronz

13. prosince 2013 14:46 - Trento

Biatlonistka Jitka Landová získala na zimní univerziádě v italském Trentu bronzovou medaili. Ve vytrvalostním závodu na 15 km nestačila jen na Slovenku Natálii Prekopovou a Polku Weroniku Nowakowskou-Ziemniakovou, za kterou zaostala o deset sekund. Na vítězku ztratila 21 sekund.

 

Petr Horník, Právo

O jedinou setinu sekundy unikla české lyžařce Pavle Klicnarové medaile ve sjezdu. Čtvrté místo obsadili také biatlonista Tomáš Krupčík v závodu na 20 km a sdruženář Petr Kutal.

Klicnarová zaostala o setinu za třetí Polkou Karolinou Chrapekovou. Na vítěznou Rusku Valentinu Golenkovovou ztratila česká závodnice tři desetiny, stříbro získala Slovenka Jana Gantnerová. V mužském sjezdu skončil Ondřej Berndt třináctý.

Krupčík ztratil přes dvě minuty na vítězného Rusa Sergeje Kljačina, od třetího místa dělilo českého biatlonistu více než 20 sekund. Mezi ženami byla ještě třináctá Kristýna Černá.

Kutala v severské kombinaci po skoku a běhu na 10 kilometrů dělilo od bronzu 1,8 sekundy. Martin Zeman obsadil v úvodním závodu sdruženářů 21. místo.

Česká výprava už má kompletní sadu medailí. Ve čtvrtek vyhrála Eva Samková snowboardcross před Kateřinou Chourovou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard