Rubriky:

Lyže a snowboard

Snowboardistka Ledecká začala SP šestým místem

13. prosince 2013 15:08 - Carezza

Snowboardistka Ester Ledecká zahájila Světový pohár šestým místem v paralelním obřím slalomu v italské Carreze, čímž si vyrovnala své nejlepší umístění v kariéře. Výhrou vstoupili do olympijské sezóny obhájkyně křišťálového glóbu Švýcarka Patrizia Kummerová a Rakušan Anton Unterkofler.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Měla jsem z celého dne dobrý pocit. Je fajn, že se prokázalo, jak vysoko můžu jezdit pravidelně a moje výkony mají stoupající tendenci," napsala Ledecká na svém facebookovém profilu. Ledecká se do elitní desítky Světového poháru dostala potřetí a šestým místem zopakovala své maximum z letošního závodu v Soči.

Osmnáctiletá Ledecká obsadila v dopolední kvalifikaci páté místo. Ve vyřazovacích jízdách přešla přes bývalou vicemistryni světa Rusku Světlanu Boldykovovou a ve čtvrtfinále vypadla s její krajankou Jekatěrinou Tudegeševovou, dvojnásobnou světovou šampiónkou, s kterou prohrála o 44 setin sekundy. Tudegeševová byla nakonec třetí.

"Byl to hodně těžký závod, protože se jel asi na nejtěžším kopci z celé série," řekla Ledecká k závodu. I proto se nejelo finále na dvě jízdy, ale poprvé historii SP v obřím paralelním slalomu pouze na jednu, přičemž lepší si vybíral trať. "Bylo to opravdu náročné a měla jsem i štěstí," řekla vítězná Kummerová.

V kvalifikaci mužů obsadil Albert Jelínek 54. místo a Petr Šindelář svoji jízdu nedokončil.

Světový pohár alpských snowboardových disciplín pokračuje v Carreze v sobotu paralelním slalomem.

Světový pohár ve snowboardingu v Carezze (Itálie) - paralelní obří slalom:
Muži:
1. Unterkofler (Rak.)
2. Košir (Slovin.)
3. Mathies (Rak.)
54. Jelínek, Šindelář (oba ČR) nedokončil.
Ženy:
1. Kummerová (Švýc.)
2. Takeučiová (Jap.)
3. Tudegeševová (Rus.)
6. Ledecká (ČR)
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard