Snowboardistka Ledecká byla pátá v paralelním slalomu SP

Carezza

Snowboardistka Ester Ledecká si pátým místem v sobotním paralelním slalomu v italské Carezze vylepšila maximum ve Světovém poháru. Z vítězství se radovala Kanaďanka Carolline Calveová.

Ester Ledecká

Osmnáctiletá Ledecká vyhrála kvalifikaci a v 1. kole vyřazovacích jízd si poradila s domácí Corinnou Boccaciniovou. Vypadla ale ve čtvrtfinále stejně jako o den dříve v paralelním obřím slalomu, tentokrát nestačila na Italku Nadyu Ochnerovou.

Po dvou závodech sezóny je v čele průběžného pořadí snowboardingových alpských disciplín Švýcarka Patrizia Kummerová s Ruskou Jekatěrinou Tuděgeševovou. Ledecká je díky zisku 850 bodů celkově pátá.

Paralelní slalom mužů vyhrál Francouz Sylvain Dufour, který ve finále porazil Alexandera Payera z Rakouska. Češi se neprosadili, Albert Jelínek obsadil v kvalifikaci 57. místo a Petr Šindelář skončil hned za ním.