Lyžařské sprinty v Davosu ovládli Norové, Björgenová má double

Sprint Světového poháru volnou technikou v Davosu vyhráli norští lyžaři Anders Glöersen a Marit Björgenová, která ovládla ve švýcarském středisku i sobotní závod na 15 km. Čeští reprezentanti ve sprintu neuspěli. Nejlepšího výsledku dosáhla Eva Vrabcová-Nývltová, desátá žena ze sobotní volné patnáctky, která obsadila 50. místo.

Běžkyně na lyžích Eva Nývltová-Vrabcová.

Třiatřicetiletá Björgenová si upevnila vedoucí příčku ve Světovém poháru díky 63. individuálnímu vítězství v kariéře. V Davosu vybojovala trojnásobná olympijská šampiónka z Vancouveru double stejně jako v roce 2010. Ve finále skvěle zvládnutým závěrem předstihla ve fotofiniši Američanku Kikkan Randallovou o jedinou setinu sekundy.

Glöersen si připsal čtvrté individuální prvenství v seriálu. Sedmadvacetiletý specialista na sprint vyhrál před vítězem kvalifikace Finem Marttim Jylhäem a ruským biatlonistou Sergejem Usťjugovem, jenž se poprvé v kariéře prosadil v běžeckém Světovém poháru na stupně vítězů. Do finále se přitom Usťjugov dostal až dodatečně po diskvalifikaci krajana Nikity Krjukova.