Rubriky:

Lyže a snowboard

Biatlonisté mají z univerziády další tři medaile, Landová vyhrála

20. prosince 2013 13:00 - Trento
(Aktualizováno: 20. prosince 2013 21:15)

Biatlonistka Jitka Landová vyhrála na světové zimní univerziádě v Itálii závod s hromadným startem, Tomáš Krupčík získal v téže disciplíně stříbrnou medaili. Bronz vybojovala ve večerním slalomu Martina Dubovská.

Landová ve finiši porazila o dvě desetiny sekundy Polku Weroniku Nowakowskou-Ziemniakovou, Krupčíka o 28 sekund předčil Ukrajinec Dmytro Pidručnyj. Krupčíkův mladší bratr Matěj obsadil čtvrté místo, za bronzem zaostal o 19 sekund. Vít Jánov doběhl šestý.

Česká republika zatím získala v Trentu 13 medailí a patří mezi nejúspěšnější výpravy. Landová už má třetí a Krupčík druhý cenný kov: spolu s Kristýnou Černou a Michalem Žákem vybojovali bronz ve smíšené štafetě, Landová byla třetí i ve vytrvalostním závodu na 15 kilometrů.

Dubovská byla po prvním kole slalomu šestá, ale ve druhé jízdě za umělého osvětlení předvedla třetí nejlepší čas a posunula se na stupně vítězů. Od stříbra dělily českou lyžařku dvě desetiny, za vítěznou Srbkou Nevenou Ignjatovičovou zaostala o 56 setin. V kombinaci byla Pavla Klicnarová čtvrtá a Dubovská desátá.

Skokan Čestmír Kožíšek skončil na velkém můstku šestý díky povedenému druhému kolu, v němž nestačil jen na celkového vítěze Poláka Krzysztofa Bieguna. Po prvním kole byl Kožíšek dvanáctý.

Běžkyně na lyžích Eliška Hájková obsadila v závodu na 15 km klasicky s hromadným startem osmé místo. Hokejisté zakončili turnaj vítězstvím 8:1 nad Lotyšskem a skončili sedmí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard