Rubriky:

Lyže a snowboard

Jsem pěkně nasr..., čertí se Koukal na reprezentačního trenéra a přestává věřit v OH

21. prosince 2013 20:53 - Horní Mísečky

Moc rád by v únoru jel na olympijské hry do Soči, nyní ale přestává věřit, že se mu to poštěstí. Finišman bronzové štafety běžců na lyžích z olympiády 2010 ve Vancouveru se měl v sobotu poměřit s částí české reprezentace, která nemá splněna nominační kritéria, ale ta na Slavic Cup na Horní Mísečky nedorazila.

 

Milan Malíček, Právo

„Mám pocit, že se se mnou už (na olympiádě) nepočítá," napsal Koukal na Facebooku. "Myslel jsem, že o tom, jestli pojedu na olympiádu, rozhodne moje výkonnost. Pokud bych na to neměl, nemám problém to přijmout, ale takhle to vypadá, že se rozhodlo o nás bez nás. Takže jsem pěkně nasr..."

„Mrzí mě, že Martin víc mluví, než předvádí výsledky," řekl Petrásek v České televizi. Nominaci na olympiádu by měli mít jistou Lukáš Bauer, Martin Jakš, Aleš Razým a Jiří Magál, nikdo další z běžců ve Světovém poháru nebodoval.

Koukal v sobotu na klasické desítce skončil druhý necelé tři vteřiny za Stanislavem Řezáčem. „Podle dohod s reprezentačním trenérem (Miroslavem Petráskem) jsem se měl v tomto závodě poměřit s reprezentanty, kteří nemají splněna nominační kritéria na olympiádu, ale bohužel, nikdo z repre nestartoval," stěžoval si.

Koukal: Věřil jsem, že sport a fair play patří k sobě

Mistr světa z volné padesátky z roku 2003 ve Val di Fiemme doufal, že by v Soči mohl startovat právě v závodu na 50 km volnou technikou.

Koukal odešel z běžecké reprezentace rok po olympiádě ve Vancouveru a vrhl se na dálkové běhy. Loni se mu ale i vinou zdravotních problémů vůbec nedařilo. Minulý týden začal novou sezónu šestým místem na italské La Sgambedě.

Podle Koukala se jeho trenér Jan Baranyk marně pokoušel s Petráskem spojit, protože se dopředu nedozvěděl, zda reprezentace na Horních Mísečkách bude. „Vždycky jsem věřil, že sport a fair play patří k sobě, ale jak se teď ukazuje, neplatí to u všech. Nedá se nic dělat, i tohle je sport a vrcholové lyžování v Česku," dodal rozladěně.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard