Janda nezvládl kvalifikaci na úvodní závod Turné

Oberstdorf

Český skokan na lyžích Jakub Janda se překvapivě nekvalifikoval do úvodního závodu Turné čtyř můstků v Oberstdorfu. Postup mu unikl o pouhá dvě místa. V nedělním 1. kole se z šesti českých reprezentantů představí čtyři - Antonín Hájek, Jan Matura, Čestmír Kožíšek a Lukáš Hlava.

Norský skokan Anders Bardal sna můstku v Oberstdorfu.

Pětatřicetiletý vítěz Turné i Světového poháru z roku 2006 Janda v kvalifikaci skočil jen 121,5 metru a se známkou 118,8 bodu obsadil 52. pozici, přičemž poslední postupovou udržel Hlava.

Soupeřem Hlavy pro 1. kolo závodu bude vítěz kvalifikace Anders Bardal z Norska, který se navíc jako první mohl radovat z novinky Turné - prémie 2000 eur (55 tisíc korun). Bardal dolétl na 134 metrů a vyhrál se ziskem 153,9 bodu.

Atraktivního soupeře má i Kožíšek, jenž se pokusí o senzaci a vyřazení rakouské hvězdy Gregora Schlierenzauera. Matura má ve dvojici Němce Andrease Wanka a Hájek Poláka Piotra Žylu.

Nedělní závod v Oberstdorfu začne v 16:30. Stejně jako Janda bude pouze v roli diváka Martin Cikl, který v kvalifikaci obsadil 68. místo, čtvrté od konce. Roman Koudelka kvůli zdravotním problémům stále do olympijské sezóny nezasáhl.

Kvalifikace na závod SP a úvodní díl Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Oberstdorfu: