Svindal vyhrál sjezd v Bormiu a zvýšil vedení v SP

Bormio

Čtvrtý sjezd sezóny vyhrál v italském Bormiu norský lyžař Aksel Lund Svindal a zvýšil své vedení v průběžném pořadí Světového poháru. Před obhájcem velkého křišťálového glóbu Marcelem Hirscherem z Rakouska, jenž dává přednost technickým disciplínám, má Nor náskok 195 bodů.

Nor Aksel Lund Svindal na svahu v Bormiu.

Úřadující mistr světa ve sjezdu Svindal si připsal čtvrtou výhru v olympijské sezóně, v níž vedle celkového hodnocení vede i pořadí SP ve sjezdu a super-G.

"Je super, když člověk skoro každý víkend bojuje o vítězství. Myslím, že dnes jsme měli my v elitní skupině trochu štěstí, protože sněžení už nebylo tak husté," uvedl jednatřicetiletý Svindal po závodu, jenž začal kvůli sněžení s více než půlhodinovým zpožděním. "Byla to výhoda, ale často je vysoké číslo spíš na škodu," dodal Nor, jenž startoval s číslem 21.

Druhé místo na sjezdovce Stelvio obsadil Rakušan Hannes Reichelt, jenž na Svindala ztratil 39 setin sekundy. Reichelt tak nevyužil poslední šanci dosáhnout na první letošní rakouské vítězství v rychlostní disciplíně - bez triumfu v super-G či sjezdu zůstala alpská lyžařská velmoc naposledy v roce 1987.

Třetí dojel se ztrátou 51 setin sekundy Kanaďan Erik Guay. Čeští reprezentanti nestartovali.