Rubriky:

Lyže a snowboard

Koudelka si po pauze zaskáče v Ga-Pa, pak bude trénovat

30. prosince 2013 14:28 - Praha

Zdravotní stav skokana na lyžích Romana Koudelky se zlepšil natolik, že zasáhne do druhého závodu Turné čtyř můstků. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant nahradí Martina Cikla v úterní kvalifikaci v Garmisch-Partenkirchenu.

 

Martin Malý

"Mám opožděný Vánoce: jedu do Ga-Pa a budu startovat v kvalifikaci," napsal Koudelka s nadšením na svém facebookovém profilu. "Chci zkusit konečně i závodění, ale nedělám si velké plány. Potřebuji dohnat tréninkové manko a bez ohledu na výsledek po Ga-Pa jedu domů k dalšímu tréninku. Příště budu závodit až v polovině ledna," uvedl.

Koudelka měl dva a půl měsíce zdravotní problémy. Trápí ho zejména krční páteř, ale také ho často bolela hlava a měl potíže s bušením srdce. Po letní Grand Prix, v které byl i třetí ve Wisle, chyběl na můstcích od začátku Světového poháru.

Minulý týden to vypadalo, že Turné čtyř můstků vynechá, jeho stav se však zlepšil a v pondělí skákal v Ramsau. "Absolvoval jsem několik tréninkových skoků a cítím se zdravotně OK," uvedl Koudelka.

"Rozhodl se sám, že si chce skočit na oblíbeném můstku," přidal sportovní ředitel skokanského úseku lyžařského svazu Rostislav Jozífek. V Ga-Pa skončil Koudelka, pátý muž předminulého Turné čtyř můstků, nejlépe čtvrtý v roce 2008. V roce 2012 tam byl osmý.

Po závodu v Garmisch-Partenkirchenu se do sestavy kouče Davida Jiroutka vrátí Cikl a absolvuje rakouskou část miniseriálu.

Vrcholem letošní sezony je únorová olympiáda a následné mistrovství světa v letech na lyžích, které bude v polovině března hostit Harrachov.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard