Rubriky:

Lyže a snowboard

Norská favoritka Marit Björgenová odstoupila z Tour de Ski

1. ledna 2014 11:14 - Lenzerheide

Ani letos se norská lyžařská hvězda Marit Björgenová vítězství v Tour de Ski nedočká. Trojnásobná olympijská vítězka a mnohonásobná mistryně světa odstoupila kvůli zdravotním potížím před dnešní čtvrtou etapou. V průběžném pořadí miniseriálu patřilo vedoucí běžkyni Světového poháru druhé místo.

 

Jens Meyer, ČTK/AP

Björgenová si v úterý po sprintu v Lenzerheide, v němž vypadla ve čtvrtfinále, stěžovala na bolesti břicha. Podle lékaře norské reprezentace má lehkou virózu. "Bolelo ji břicho a měla teplotu, ale už je na tom lépe. Vrátí se domů a bude pár dní odpočívat. Pak začne znovu s tréninkem, jestli bude v pořádku," řekl doktor Dag Lunder.

"Moc mě mrzí, že Tour opouštím, ale nejsem ve stavu, kdy bych mohla bojovat o vítězství. Důležitější jsou pro mě olympijské hry, všechno podřizuji Soči," uvedla Björgenová. Po třech etapách ztrácela v Tour jen dvě sekundy na krajanku Ingvild Flugstad Östbergovou, která vyhrála úterní sprint, a byla jasnou adeptkou na celkový triumf.

Před rokem musela Björgenová Tour de Ski vynechat kvůli srdečním potížím, které ji postihly v tréninku. Jejím maximem v etapovém seriálu je druhé místo, které vybojovala v prvním ročníku v roce 2007 a předloni, kdy skončila za svou velkou rivalkou Justynou Kowalczykovou. Polka, která ovládla poslední čtyři ročníky, tentokrát do Tour ani nenastoupila kvůli změnám v programu, k nimž pořadatele donutily špatné sněhové podmínky.

Tour pokračuje dnes odpoledne v Lenzerheidu závody s hromadným startem klasickou technikou, muži poběží 15 km a ženy 10 km.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard